Pieejamie datumi

Jaunums
06. okt - 13. okt, 2024
Cena
1400 EUR
Vadītājs
Anna Kanepone Anna Kanepone

Par braucienu

Galamērķis
Slovēnija
Izaicinājuma veids
Pārgājiens, Piedzīvojums
Grūtība
Vidējs

Apraksts

Ceļojums mazā grupā - 9 cilvēki!

Rudenīgās krāsās iekrāsotie meži, tirkīzzilas upes un kalnu ezeri, nepieradināta daba, kā arī ar sniegu klātas kalnu virsotnes  - Slovēnija ir īsta paradīze tiem, kas mīl kalnus, dabu un piedzīvojumus! Izklausās labi? Tad pievienojies un laižam piedzīvojumā uz Slovēniju rudenī kopā!

Ceļojuma laikā Tev būs iespēja iepazīt Slovēnijas kalnus rudenī, dodoties pārgājienos uz skaistākajām un majestātiskākajām virsotnēm Triglava nacionālajā parkā - Vogel, Viševnik, Brda un Debela peč. Apskatīsim arī unikālus dabas objektus - teiksmaino Vintgara aizu, caur kuru dosimies pa koka laipiņām, Peričnik ūdenskritumu, kas zināms kā viens no augstākajiem ūdenskritumiem Slovēnijā, kā arī ezeriņu Zelenci nacionālajā parkā, kas saulē iemirdzas emeralda krāsā.

Dienas pirmo daļu pavadīsim iepazīstot nacionālā parka apkārtni, dodoties pārgājienos kalnos, bet dienas otro pusi - baudot skaistos skatus uz SUP dēļa, laižoties lejā ar raftu pa Savas upi, kā arī drosmīgākajiem nopeldoties atspirdzinošajos zilajos kalnu ezeros. Vakarus pavadīsim brīnišķīgā kompānijā ar skatu uz kalniem baudot vietējos ēdienus un dzērienus.

Lai pilnībā atpūstos no ikdienas rūpēm, kā arī pilsētas kņadas, ceļojuma otrajā pusē dosimies divu dienu ekspedīcijā kalnos, kuras laikā vienu nakti pavadīsim nakšņojot nelielā kalnu namiņā kalnu ielokā. Visos pārējos pārgājienos ceļojuma laikā dosimies ar dienas somām, kā arī nakšņosim ērtās naktsmītnēs. 

Ceļojuma laikā dosimies arī uz romantisko Bledas ezeru ar baznīciņu ezera vidū, no kuras paveras skats uz teiksmaino pili, kas uzcelta klints pašā augšpusē, un apmeklēsim Slovēnijas galvaspilsētu - Ļubļanu -, kas zināma arī kā zaļākā galvaspilsēta Eiropā.

P.S. Ja tevi interesē, kas izaicinošāks, ielūkojies šeit un uzzini par Trigalv Izaicinājumu!

Par galamērķi

Ilgums
8 dienas
Nakšņošana
Viesu nami, kalnu namiņš, hostelis
Valūta
EUR
Valoda
slovēņu
Dokumenti
eID vai pase
Maksimālais grupas dalībnieku skaits
8+1

Cenā iekļauts

Cenā nav iekļauts:
Pārtikas izdevumi (pusdienas/vakariņas), Ceļojuma apdrošināšana, Personīgie tēriņi, Brauciens ar garāko zip-line Eiropā (Dolinka Zipline) tiem, kam būs interese (~75 EUR)

Dienu plāns

Dienas
1. diena

Ierašanās, Vintgar aizas un Šuma ūdenskrituma apskate

Izlidojam no Rīgas un pēcpusdienā esam jau klāt Ļubļanā - Slovēnijas galvaspilsētā! Lecam busiņā un dodamies uz kalniem, pavisam drīz sasniedzot vienu no skaistākajām vietām Eiropā - Vintgar aizu - ko izgrauzusi straujā Radovnas upe.
Pa nelielām koka laipām un tiltiņiem dodamies cauri aizai un noslēgumā ieraugam 13 m augsto Šuma ūdenskritumu (ap 3,5 km).

Pēc aizas apskates dodamies iekārtoties viesu namā, kas atrodas netālu no Bohiņas ezera un noslēdzam vakaru ar svinīgām pirmās dienas vakariņām.

Nakts viesu namā

2. diena

Bohiņas kalnu ezers

Dienas pirmo pusi pavadām dodoties nelielā pārgājienā apkārt Bohiņas kalnu ezeram, kas atrodas pašā centrā vienam no Eiropas vecākajiem nacionālajiem parkiem - Triglavas nacionālajam parkam.
Pēcpusdienā apskatam ezeru no pavisam cita skatu punkta, lecot uz SUP dēļiem un nesteidzīgi izbaudot skatu, kas paveras uz apkārt esošajām kalnu virsotnēm un zilo ezeru.

Vakaru noslēdzam ar gardām vakariņām un vīnu vietējā restorānā. 

Pārgājiena distance ~12 km, 136 augstuma metri

Nakts viesu namā

3. diena

Rītu sākam brīnišķīgu skatu pavadībā paceļoties ar gaisa pacēlāju līdz Orlove Glava sākumpunktam, no kura tālāk mērojam ceļu līdz pat Vogel virsotnei, kas atrodas 1922 m augstumā.

Ceļā uz virsotni redzēsim gan Bohiņas kalnu ezeru, gan arī Slovēnijas augstāko virsotni - Triglavu. Sasniedzot virsotni, paēdam līdzi paņemtās pusdienas ar skatu uz apkārt esošajiem kalniem un dodamies lejā atpakaļ uz Bohiņas ezeru, kur paši drosmīgākie varēs noslēgt pārgājienu ar atspirdzinošu peldi dzidrajā ūdenī.

Pārgājiena distance ~16 km, 857 augstuma metri

Nakts viesu namā

4. diena

Raftings un Bledas pilsētiņas apkārtne

Pēc kārtīgām brokastīm dodamies uz raftinga sākuma punktu, kur lecam mini raftos un instruktora pavadībā dodamies braucienā lejā pa Savas upes augšējo daļu (kopējā distance ap 8,5 km, raftinga līmenis - lieliski piemērots arī iesācējiem un ģimenēm ar bērniem).

Dienas otrajā pusē dodamies nelielā pārgājienā apkārt smaragdzaļajam Bledas ezeram, no kura paveras skats uz teiksmaino Bledas pili, kas lepni slejas uz 130 m augstas klints, kā arī romantisko Bledas saliņu, kuras baznīca ir īpaši populārs kāzu ceremonijas galamērķis.

Pēc pārgājiena seko brīvais laiks pilsētā, kura laikā var doties izbraucienā pa garāko zip-line Eiropā -  Dolinka zip-line parku -, ar tradicionālajām pletnas laivām apskatīt ezera vidū esošo saliņu, vai arī vienkārši atpūsties, pastaigājoties un nobaudot tradicionālo Bledas krēmkūku.

Vakarpusē paēdam vakariņas Bledas pilsētiņā un dodamies atpakaļ uz viesu namu.

Raftinga distance ~8,5 km, ap 1,5 h; pārgājiens ~6 km, 115 augstuma metri

Nakts viesu namā

5. diena

Pārgājiena 1. diena

Pēc spēcinošām brokastīm dodamies nelielā pārbraucienā līdz Rudno Polje kalnam un sākam mūsu 2 dienu pārgājienu pa kalniem.
Dienas pirmajā pusē dodoties cauri mežam un slēpošanas pacēlāju ceļiem sasniedzam Viševnik virsotni (2050 m), no kuras paveras brīnišķīgs skats uz apkārt esošajiem Juliāna alpiem, kā arī Triglava virsotni.
Pēc nelielas atpūtas pauzes ar līdzi paņemtajām pusdienām, esam gatavi doties lejā uz mūsu pirmās dienas galamērķi - viesmīlīgo Blejska koča kalnu namiņu, kas atrodas 1630 m augstumā Lipanci kalnā.

Pārgājiena distance ~8,5 km, 786 augstuma metri

Nakts kalnu namiņā (gulēšana lielā telpā ar 10 gultasvietām, esam rezervējuši visu telpu tikai mūsu grupai)

6. diena

Pārgājiena 2. diena

Agri no rīta esam starta gatavībā un cauri lapegļu mežam dodamies uz mūsu otrās dienas pārgājiena augstākajiem punktiem - Brda (2009 m) un Debela peč (2014 m) virsotnēm.
Pa ceļam uz virsotnēm pavērsies elpu aizraujoši skati uz Rjavina kalnu grēdu, Krma ieleju, kā arī uz apkārt esošajām kalnu virsotnēm.

Pēc pārgājiena braucam uz mūsu nākošo naktsmītni un atzīmējam dienas noslēgumu ar kārtīgi nopelnītām vakariņām vietējā restorānā
.

Pārgājiena distance ~12,5 km, 530 augstuma metri

Nakts viesu namā

7. diena

Peričnik ūdenskritums, Zelenci dabas rezervāts, Ļubļana

Dienas pirmajā daļā dodamies nelielā pārgājienā uz Peričnik ūdenskritumu, kas ir viens no augstākajiem ūdenskritumiem Slovēnijā, augstumā sasniedzot 52 m.

Pēc ūdenskrituma apskates braucam uz Zelenci dabas rezervātu, lai apskatītu nelielu ezeriņu, kas iekrāsojies emeralda krāsā un devis nosaukumu arī pašam dabas rezervātam, kā arī paēdam pusdienas restorānā.

Pēcpusdienā uzsākam ceļu atpakaļ uz Slovēnijas galvaspilsētu - Ļubļanu.
Pēc iekārtošanās viesnīcā, dodamies apskatīt pilsētas centru, kā arī svinīgi atzīmējam brauciena noslēgumu ar kopīgām vakariņām.

~6,5 km, 287 augstuma metri

Nakts viesu namā

8. diena

Ļubļana, mājupceļš

Pēc vieglām brokastīm dodamies augšā uz Ļubļanas pili, no kuras paveras pasakains skats gan uz pilsētu, gan apkārt esošajiem kalniem un tad jau laiks doties arī lidostu, lai pilnām somām ar atmiņām un kalnu svaigā gaisa atgrieztos atpakaļ Latvijā!

Ieteicamo mantu saraksts

Mugursoma 30-45l (iespējams iznomāt)

ar lietus pārvalku, gurnu sprādzi un iestrādātu svilpi + ūdens necaurlaidīgs maiss drēbēm

Mugursoma 20-35l

Maksimālais izmērs (40cm x 20cm x 25cm)

Saliekamās Trekinga nūjas (iespējams iznomāt)

ar cilpām, nevis cimdiņiem pie roktura, palīdz noņemt līdz pat 20% somas svara no pleciem un ceļiem, ļauj vieglāk balansēt un uztur asinsriti rokās

Iepirkumu maisiņš

auduma vai plastmasas, kur ielikt pirkumus vai suvenīrus. Saudzēsim dabu arī citās valstīs! :)

Sēžamais

mazs, salokāms paklājiņš, uz kura apsēsties, kad apkārt viss ciets, slapjš, netīrs un/vai auksts

Pārgājiena apavi

universāli, vidēja augstuma - mēs izvēlamies tādus, kuri labi satur potīti, ūdensnecaurlaidīgi, elpojoši

Maiņas apavi

vieglas botas, kurās atpūtināt kājas no pārgājiena apaviem vai, galējas nepieciešamības gadījumā, noiet pārgājienu

Gumijas čības vai sandales

siltam laikam, dušām, pludmalei, baseinam, kāju atpūtināšanai

Kompakta siltā jaka

plāna, vēlams dūnu, jaka, ko var izmantot kā termoslāni vakaros un aukstos apstākļos

Lietus jaka vai pončo

ar GoreTex un vismaz 10000mm ūdens noturību, der arī labs neilona lietus pončo (ne tas, kas ir plastmasas plēve)

Bahilas jeb getras

lai lietus laikā apavos nelīst un caur biksēm/zeķēm neiesūcas ūdens

Virsjaka

vēlams no GoreTex materiāla, bet der arī parastā jaka, kas ir ūdens atgrūdoša un vēja izturīga

Garās pārgājienu bikses

vēlams no elastīga materiāla, komfortablas, ātri žūstošas, der arī sporta legingi

Flīsa plānā vai biezā jaka

no poliestera auduma, kas kalpos kā termoslānis, biezums atkarīgs no sezonas

Krekls ar garām piedurknēm

noderēs ne tikai siltumam, bet arī pret saules apdegumiem, no poliestera vai plāna merino vilnas auduma

Termoveļa

krekls ar garām rokām + bikses, vislabākā būs no merino vilnas

Sporta T-krekli (3-5 gab.)

viegli, komfortabli, ātri žūstoši, vēlams mikrošķiedras jeb poliestera auduma

Ērta sporta apakšveļa

Peldkostīms/peldbikses, dvielis

viegls sporta dvielis, mikrošķiedras auduma

Cepure

pret lietu un sauli

Laikapstākļiem atbilstošs apģērbs

ko uzvilkt pilsētā vai uz vakariņām

Saulesbrilles

Saules aizsargkrēms

vismaz SPF 30, vēlams SPF 50

Ūdens sistēma vai uzpildāma pudele

kur ieliet vismaz 2l ūdens

Uzkodas

žāvēti augļi, rieksti, šokolāde vai enerģijas batoņi pauzītēm

Aptieciņa

Sorbex/Smecta, Mezym Forte, Rennie, Ibumetin, Bepanthen un citi palīgi sev vien zināmām kaitēm (piem. alerģiju), iesakām paņemt pāris tabletes, nevis visu iepakojumu. Tulznu plāksteri.

Personīgās higiēnas lietas

zobupasta, zobubirste, WC papīrs, šampūns, lūpu balzams, mitrās salvetes, pēc iespējas mazākos iepakojumos

Ausu aizbāžņi

nekad nevar zināt, kurš no grupas krāks vai ballēs līdz rītam

Powerbanka

ar ietilpību visamz 10000mAh

Pieres lukturis

ar rezerves baterijām

Foto

Citi braucieni uz šo galamērķi

Tev vēl varētu patikt doties uz...

Aplūko vēl šos galamērķus pēc līdzīgiem parametriem.

background image background image

Iedvesmas stāsti

Atrodi iedvesmu nākamajam izaicinājumam un iegūsti padomus no ceļotājiem, kas to jau ir piedzīvojuši.

...