Pieejamie datumi

Izpārdots
11. aug - 18. aug, 2024
Cena
1300 EUR
Jauni datumi
29. sep - 06. okt, 2024
Cena
1150 EUR
Cena no 12. augusta
1250 EUR
Izpārdots
23. jūn - 30. jūn, 2024
Cena
1150 EUR

Par braucienu

Galamērķis
Gruzija
Izaicinājuma veids
Pārgājiens

Apraksts

Vai esi gatavs piedzīvojumam? Ienirsim Gruzijas Svanetijas kalnos – vietā, kur laiks apstājas un daba izpaužas visā tās varenībā! Šis būs ceļojums, kurā katrs mūsu solis būs tūkstošiem stāstu vērts!

Klejosim no mistiskām meža takām, kuras rotā senie akmens ciemati un pavasarī ieskauj rododendru pļavas, līdz sniegotu kalnu virsotnēm, kas elpai uz brīdi liks aizrauties. No vietām, kur šķitīs, ka neviens kāju nav spēris līdz līksmām satikšanām ar vietējiem, kuru viesmīlība ir tikpat sildoša kā gruzīnu slavenā čača.

Piedzīvojumu sāksim Mestijā, svanetiešu sirdī, kur senatnīgie aizsardzības torņi vēsta par šī reģiona bagāto vēsturi. Turpināsim ceļu, dodoties pārgājienos uz Zabešī, Adišī, katru dienu atklājot jaunus Gruzijas dabas dārgumus.

Vai Tu esi gatavs šķērsot upes zirga mugurā, kāpt līdz pat ledājiem un stāties aci pret aci ar leģendām apvītiem ciematiem? Iedomājies vien sevi stāvam Ušguli ciemata augstienē, kas ir augstākais apdzīvotais punkts Eiropā un iekļauts UNESCO pasaules mantojumu sarakstā, un raugāmies uz ainavu ar neticami koši zaļiem kalniem un tālumā raupjām, sniegotām virsotnēm! Tu mums jautāsi, “Kā dabā var būt kaut kas tāds?” Mēs Tev atbildēsim: “Gruzija.”

Un tad ir ēdiens! Gruzijas virtuve ir svētki visām garšu kārpiņām – no sulīgiem khinkali (gruzīnu pelmeņi) līdz gardiem khachapuri (siera pīrāgi), un, protams, vietējiem vīniem un čačas, kas katras vakariņas iegriezīs festivāla jūtīs. Vai esi gatavs svanetiešu viesmīlībai, klausīties stāstus pie ugunskura un ļauties ritmiem, kas pulsē šai kalnu reģionā?

Šis ceļojums ir domāts tiem, kas vēlas atklāt pasauli no jauna skatupunkta. Uz brīdi atkāpties no ikdienas un nokļūt ārpus zonas pasaulē, kur katrs mirklis ir notikums un katrs elpas vilciens kā svaiga kalnu gaisa malks, un katrs diena ir piedzīvojums, kas tā vien gaida, lai to izdzīvotu.

Ja raugies pēc kā patiesi īpaša, autentiska un neticami skaista, iepazīsties zemāk ar dienu plānu un – laižam! Piedzīvojums mūs gaida!


Par galamērķi

Ilgums
8 dienas
Nakšņošana
Viesu nami
Valūta
Gruzijas lari (GEL)
Valoda
gruzīnu
Dokumenti
Latvijas pilsoņi var ieceļot Gruzijā ar eID karti, savukārt nepilsoņiem ceļošanai ir nepieciešama pase.
Maksimālais grupas dalībnieku skaits
15

Cenā iekļauts

Cenā nav iekļauts:
Personīgie tēriņi , Ceļojuma apdrošināšana

Dienu plāns

Dienas
1. diena

Izlidojam uz Gruziju (Kutaisi), kur ierodamies īsi pirms pusnakts un braucam uz Mestiju (Svanetijas lielāko apdzīvoto vietu).
Iekārtojamies viesu namā un dodamies pie miera.

Nakts Mestia

2. diena

Atpūtušies pēc pārlidojuma un ceļa uz Mestiju, esam gatavi sākt dienu un ap 12-iem kāpjam busiņā, kurš mūs 30 minūšu braucienā nogādā pārgājiena sākuma punktā Zabešī ciematā, kur pa zaļojošu pļavu un smaržīgu priežu mežu sāksim kalnu piedzīvojumu.

Ja laiks būs skaidrs, no kalna virsotnes pavērsies neatvairāms skats uz Ušba ledāju un arī uz ciematu Ieli, kur Argonaut leģenda joprojām ir dzīva - par cilvēkiem, kas dodas meklēt zeltu upē.

Tālāk ceļš mūs vedīs gar Tetnuldi kalnu kūrortu līdz pat Adiši ciematiņam, kas ir viena no unikālajām vietām Svanetijā, ar saviem tornīšiem un autentisko vidi.

~14 km, 800 m kāpums

Nakts Adiši

3. diena

Mums priekšā kārtējā fantastiskā diena Svanetijas piedzīvojumā. Diena, kad mēs redzēsim vienu no skaistākajiem ledājiem, šķērsosim upi zirgu mugurās, un tālāk ar kājām dosimies uz Khalde ciemtu.

Khalde ir varoņu ciemats, kura iedzīvotāji 19. gadsimtā vieni paši cīnijās pret Krievijas impēriju.

Tālāk dosimies uz Iprari, kas ir miera sala Kala kopienai, Svanetijā.

~19 km, 800 m kāpums

No Iprari pārbrauksim uz visaugstāko Gruzijas ciematu Ušguli, kas slavens ar saviem torņiem, un ir iekļauts UNESCO pasaules mantojumā.

Nakts Ušguli

4. diena

Šodienas pārgājiens vedīs no Ušguli līdz kalna virsotnei, kas atrodas uz ziemeļaustrumiem no ciemata, kas ir Čubediši kalnu grēdas vistālākais rietumu paplašinājums.

Kalns no attāluma ir diezgan nepretenciozs, taču, kā jūs drīz uzzināsit, šis pārgājiens nebūt nav viegls. Kāpiens būs diezgan stāvs. Lai tiktu līdz virsotnei, nepilnu 4 kilometru garumā būs jāpārvar 800 augstuma metri. 

Sākumā taka būs samērā vienkārša, kas pa sānu grēdu uzvedīs aptuveni 2500 metru augstumā. Pa kreisi pavērsies jauns mežs, labajā pusē - stāva krauja.

No 2500m taka lēnām pagriezīsies uz ziemeļiem un tālāk tieši uz kalnu grēdas tālāko rietumu pauguru. Maršrutā atklāsies jauni skati - ziemeļrietumos aiz Maphkrani grēdas uznirs balta Tetnuldi "piramīda". Dienvidaustrumos - Dadiashi ieleja.

Sasniedzot virsotni, acis piesaistīs dekoratīvi akmens krāvumi, bet skati būs vienkārši lieliski. Ziemeļos varēs redzēt Khaldes sienu, austrumos - Ailama, Tsurungali vai Utsnobi (Neznakomka). Vieta būs kā radīta pusdienu piknikam.

Pa to pašu taku kāpsim lejup uz Ušguli, no kurienes ar busiņu atgriezīsimies Mestijā.

Nakts Mestia

5. diena

Šajā dienā būs vairākas alternatīvas.

Tiem, kas vēlēsies mazāku pārgājienu, būs iespēja doties uz Chalaadi ledāju, apmeklēt vietējo mākslas un etnogrāfijas muzeju. Šis muzejs ir viens no brīnišķīgākajiem visā Gruzijā. Kā arī apmeklēt Laghami baznīcu un slaveno alpīnista Mikheil Khergiani muzeju.

Tie, kas vēlēsies sevi izaicināt, un, ja laika prognozes lutinās, varēs doties pārgājienā uz Koruldi ezeriem, no kuriem tālāk ceļš vedīs uz blakus esošo virsotni 3500 m, no kuras pavērsies skats ar sniegu klātām kalnu virsotnēm visapkārt.

Ushba platklane.
~12 km, 700 vai 2000 m kāpums (pēc izvēles)

Dienu plāns 5. un 6. dienā var tik samainīts vietām. Tas ir atkarīgs no laika prognozes.

6. diena

Diena būs neatkārtojama un neizmirstama. Vērosim 360 grādu panorāmu uz Kaukāza kalniem, būsim rokas stiepiena attālumā no Mt. Lahili ledāja. Sasniegsim vienu no augstākajām baznīcām Eiropā Mkheri (2500 m), un vakarā pie vīna glāzes klausīsimies svanetiešu tradicionālajā dziesmā “Lileo”.

~10 km, 1000 m kāpums

7. diena

Ja vēl domā, ka nekas Tevi nepārsteigs, mums ir šis tas padomā - viena no apbrīnas vērtākajām vietām, kuru piedāvāsim Tev, ne tikai apskatīt, bet sasniegt, dodoties turp zirgu mugurās.

100 metru augsts ūdenskritums, vieta, kur vienmēr līst, vējš pūš un spīd varavīksne. Upe, kas iztek no Ušba un skaistā Mazeri. Lieliski priežu meži, ielejas un mierpilna vide Tavai dvēselei dos brīnišķīgas atmiņas par Svanetiju.

~6 km ar zirgiem + ~2 km ar kājām, 300 kāpums

Tālāk dosimies uz Kutaisi, kur atpūtīsimies siltā rudens vakarā ar skaistu skatu uz vecpilsētu.

Baudīsim gruzīnu viesmīlību, svinēsim noslēguma vakaru ar vietējās vīna darītavas vīnu, gruzīnu šašliku un gardu maltīti.

Nakts Kutaisi

8. diena

No rīta apmeklējam Kutaisi tirgu, sapērkam gruzīnu gardumus un izstaigājam pilsētas centru.

Pēcpusdienā lidojam uz Rīgu.

* programma var tikt mainīta atkarībā no laika apstākļiem, jo dabas untumi nav paredzami. Izmaiņas plānā var tik veiktas tikai grupas labsajūtas un drošības interesēs.

Ieteicamo mantu saraksts

Mugursoma 30-45l (iespējams iznomāt)

ar lietus pārvalku, gurnu sprādzi un iestrādātu svilpi + ūdens necaurlaidīgs maiss drēbēm

Mazā dienas mugursoma 10-20l

Saliekamās Trekinga nūjas (iespējams iznomāt)

ar cilpām, nevis cimdiņiem pie roktura, palīdz noņemt līdz pat 20% somas svara no pleciem un ceļiem, ļauj vieglāk balansēt un uztur asinsriti rokās

Iepirkumu maisiņš

auduma vai plastmasas, kur ielikt pirkumus vai suvenīrus. Saudzēsim dabu arī citās valstīs! :)

Sēžamais

mazs, salokāms paklājiņš, uz kura apsēsties, kad apkārt viss ciets, slapjš, netīrs un/vai auksts

Pārgājiena apavi

universāli, vidēja augstuma - mēs izvēlamies tādus, kuri labi satur potīti, ūdensnecaurlaidīgi, elpojoši

Maiņas apavi

vieglas botas, kurās atpūtināt kājas no pārgājiena apaviem vai, galējas nepieciešamības gadījumā, noiet pārgājienu

Gumijas čības vai sandales

siltam laikam, dušām, pludmalei, baseinam, kāju atpūtināšanai

Kompakta siltā jaka

plāna, vēlams dūnu, jaka, ko var izmantot kā termoslāni vakaros un aukstos apstākļos

Lietus jaka vai pončo

ar GoreTex un vismaz 10000mm ūdens noturību, der arī labs neilona lietus pončo (ne tas, kas ir plastmasas plēve)

Lietus bikses

ar mitruma izturību vismaz 10000mm

Bahilas jeb getras

lai lietus laikā apavos nelīst un caur biksēm/zeķēm neiesūcas ūdens

Garās pārgājienu bikses

vēlams no elastīga materiāla, komfortablas, ātri žūstošas, der arī sporta legingi

Šorti

paredzēti karstākām dienām, ātri žūstoši

Flīsa plānā vai biezā jaka

no poliestera auduma, kas kalpos kā termoslānis, biezums atkarīgs no sezonas

Krekls ar garām piedurknēm

noderēs ne tikai siltumam, bet arī pret saules apdegumiem, no poliestera vai plāna merino vilnas auduma

Termoveļa

krekls ar garām rokām + bikses, vislabākā būs no merino vilnas

Sporta T-krekli (3-5 gab.)

viegli, komfortabli, ātri žūstoši, vēlams mikrošķiedras jeb poliestera auduma

Ērta sporta apakšveļa

Siltā cepure

Cepure

pret lietu un sauli

Pārgājienu zeķes (2-3 pāri)

specializētās pārgājienu zeķes, atbilsotšas sezonai, papildus var paņemt kompresijas zeķes vai getras, lai pēc pārgājiena vieglākas kājas

Laikapstākļiem atbilstošs apģērbs

ko uzvilkt pilsētā vai uz vakariņām

Saulesbrilles

Saules aizsargkrēms

vismaz SPF 30, vēlams SPF 50

Ūdens sistēma vai uzpildāma pudele

kur ieliet vismaz 2l ūdens

Termoss

ar tilpumu vismaz 0,5-0,7L, lai neapsaldētu kaklu, dzerot aukstu ūdeni vēsā laikā

Aptieciņa

Sorbex/Smecta, Mezym Forte, Rennie, Ibumetin, Bepanthen un citi palīgi sev vien zināmām kaitēm (piem. alerģiju). Iesakām paņemt pāris tabletes, nevis visu iepakojumu. Tulznu plāksteri, Diclac un elastīgā saite locītavu/muskuļu kaitēm. Obligāti elektrolīti un magnijs.

Personīgās higiēnas lietas

zobupasta, zobubirste, WC papīrs, šampūns, lūpu balzams, mitrās salvetes, pēc iespējas mazākos iepakojumos

Ausu aizbāžņi

nekad nevar zināt, kurš no grupas krāks vai ballēs līdz rītam

Powerbanka

ar ietilpību visamz 10000mAh

Foto

Citi braucieni uz šo galamērķi

Tev vēl varētu patikt doties uz...

Aplūko vēl šos galamērķus pēc līdzīgiem parametriem.

background image background image

Iedvesmas stāsti

Atrodi iedvesmu nākamajam izaicinājumam un iegūsti padomus no ceļotājiem, kas to jau ir piedzīvojuši.

...