Pieejamie datumi

Pēdējās vietas
15. aug - 22. aug, 2024
Atlikušas 1 vietas
1600 EUR

Par braucienu

Galamērķis
Slovēnija

Apraksts

Ceļojums mazā grupā - 9 cilvēki!

Atsaucies kalnu vilinājumam un pievienojies piedzīvojumam Slovēnijas kalnos, kur kopā “iekarosim” arī Slovēnijas augstāko virsotni - Triglavu, kas lepni paceļas 2864 m augstumā! Tirkīzzilas kalnu upes un ezeri, ziedošas pļavas un kalni, kuru virsotnes slēpjas mākoņos - Slovēnija ir īsta paradīze, ja mīli kalnus, piedzīvojumus un dabu!

Ceļojuma laikā Tev būs iespēja iepazīt Slovēnijas kalnus, dodoties pārgājienos uz skaistākajām un majestātiskākajām virsotnēm Triglava nacionālajā parkā - Triglav un Mala Tičarica -, kā arī septiņu Triglava ezeru ielejai. Apskatīsim arī unikālus dabas objektus - teiksmaino Vintgara aizu, caur kuru dosimies pa koka laipiņām, Peričnik ūdenskritumu, kas zināms kā viens no augstākajiem ūdenskritumiem Slovēnijā, kā arī ezeriņu Zelenci nacionālajā parkā, kas saulē iemirdzas emeralda krāsā.

Dienas pirmo daļu pavadīsim iepazīstot nacionālā parka apkārtni, dodoties pārgājienos kalnos, bet dienas otro pusi - baudot sauli uz SUP dēļa, peldoties zilajos kalnu ezeros un laižoties lejā ar raftu pa Savas upi. Vakarus pavadīsim brīnišķīgā kompānijā ar skatu uz kalniem baudot vietējos ēdienus un dzērienus.

Lai pilnībā atpūstos no ikdienas rūpēm, kā arī pilsētas kņadas, ceļojuma otrajā pusē dosimies trīs dienu ekspedīcijā kalnos, kuras laikā divas naktis pavadīsim nakšņojot kalnu namiņos kalnu ielokā. Ekspedīcijas galvenais mērķis būs Slovēnijas augstākās virsotnes - Triglava (2864 m) - sasniegšana, kā arī došanās cauri septiņu ezeru ielejai. Pārgājienā uz virsotni mūs pavadīs sertificēts kalnu gids un visiem dalībniekiem tiks nodrošināts kāpšanai nepieciešamais ekipējums - ķivere, kāpšanas sistēma un via ferrata drošinātājs. Visos pārējos pārgājienos ceļojuma laikā dosimies ar dienas somām, kā arī nakšņosim ērtās naktsmītnēs.

Ceļojuma laikā dosimies arī uz romantisko Bledas ezeru ar baznīciņu ezera vidū, no kuras paveras skats uz teiksmaino pili, kas uzcelta klints pašā augšpusē, un apmeklēsim Slovēnijas galvaspilsētu - Ļubļanu -, kas zināma arī kā zaļākā galvaspilsēta Eiropā.

P.S. Ja Triglava izaicinājums Tev šķiet par izaicinošu, ielūkojies šeit un uzzini par Slovēnijas piedzīvojumu!

Par galamērķi

Ilgums
8 dienas
Nakšņošana
Viesu nami, kalnu namiņš, hostelis
Valūta
EUR
Valoda
slovēņu
Dokumenti
eID vai pase
Maksimālais grupas dalībnieku skaits
8+1

Cenā iekļauts

Cenā nav iekļauts:
Pārtikas izdevumi (pusdienas/vakariņas), Ceļojuma apdrošināšana, Personīgie tēriņi, Brauciens ar garāko zip-line Eiropā (Dolinka Zipline) tiem, kam būs interese (~75 EUR)

Dienu plāns

Dienas
1. diena

Ierašanās, Vintgar aizas un Šuma ūdenskrituma apskate

Izlidojam no Rīgas un pēcpusdienā esam jau klāt Ļubļanā - Slovēnijas galvaspilsētā! Lecam busiņā un dodamies uz kalniem, pavisam drīz sasniedzot vienu no skaistākajām vietām Eiropā - Vintgar aizu - ko izgrauzusi straujā Radovnas upe.

Pa nelielām koka laipām un tiltiņiem dodamies cauri aizai un noslēgumā ieraugam 13 m augsto Šuma ūdenskritumu (ap 3,5 km).

Pēc aizas apskates dodamies iekārtoties viesu namā, kas atrodas netālu no Bohiņas ezera un noslēdzam vakaru ar svinīgām pirmās dienas vakariņām.

Nakts viesu namā

2. diena

Bohiņas kalnu ezers

Dienas pirmo pusi pavadām dodoties nelielā pārgājienā apkārt Bohiņas kalnu ezeram, kas atrodas pašā centrā vienam no Eiropas vecākajiem nacionālajiem parkiem - Triglavas nacionālajam parkam.

Pēcpusdienā apskatam ezeru no pavisam cita skatupunkta, lecot uz SUP dēļiem, peldoties un nesteidzīgi izbaudot skatu, kas paveras uz apkārt esošajām kalnu virsotnēm un zilo ezeru.

Vakaru noslēdzam ar gardām vakariņām un vīnu vietējā restorānā.

Pārgājiena distance ~12 km, 136 augstuma metri

Nakts viesu namā

3. diena

Raftings un Bledas pilsētiņas apkārtnes apskate

Pēc kārtīgām brokastīm dodamies uz raftinga sākuma punktu, kur lecam mini raftos un instruktora pavadībā dodamies braucienā lejā pa Savas upes augšējo daļu (raftinga līmenis - lieliski piemērots arī iesācējiem).

Dienas otrajā pusē dodamies nelielā pārgājienā apkārt smaragdzaļajam Bledas ezeram, no kura paveras skats uz teiksmaino Bledas pili, kas lepni slejas uz 130 m augstas klints, kā arī romantisko Bledas saliņu, kuras baznīca ir īpaši populārs kāzu ceremonijas galamērķis.

Pēc pārgājiena seko brīvais laiks pilsētā, kura laikā var doties izbraucienā pa garāko zip-line Eiropā - Dolinka zip-line parku -, ar tradicionālajām pletnas laivām apskatīt ezera vidū esošo saliņu, vai arī vienkārši atpūsties, peldoties un nobaudot tradicionālo Bledas krēmkūku.

Vakarpusē paēdam vakariņas Bledas pilsētiņā un dodamies atpakaļ uz viesu namu.

Raftinga distance ~8,5 km, ap 1,5 h; pārgājiens ~6 km, 115 augstuma metri

Nakts viesu namā

4. diena

Pārgājiena 1. diena

Pēc spēcinošām brokastīm dodamies nelielā pārbraucienā līdz Planina Blato un sākam mūsu 3 dienu pārgājienu pa kalniem.
Dienas pirmajā pusē dodamies pāri Juliāna Alpu kalniem, šķērsojot arī vietas, kur agrāk gani pavadījuši visas vasaras, uzmanot govju un aitu ganāmpulkus. Pavisam iespējams, ka kādu ganāmpulku sastapsim arī pa ceļam.

Pa ceļam atpūtīsimies un ar skatu uz apkārt esošajām kalnu virsotnēm paēdīsim līdzi paņemtās pusdienas pie Vodnik kalnu namiņa un tad jau kāpjam arī tālāk līdz sasniedzam mūsu dienas galamērķi - Dom Planika kalnu namiņu, kas atrodas 2401 m augstumā, pavisam netālu no mūsu nākošās dienas galvenā mērķa - Triglava virsotnes. 

Pārgājiena distance ~12.8 km, +1600 m / -400 m

Nakts kalnu namiņā (gulēšana lielā telpā ar 10 gultasvietām, esam rezervējuši visu telpu tikai mūsu grupai)

5. diena

Pārgājiena 2. diena

Agri no rīta esam starta gatavībā un kopā ar sertificētu vietējo kalnu gidu turpinam ceļu uz Triglava virsotni.
Pavisam drīz kāpiens kļūst tehniski grūtāks ar speciāli izveidotām drošības trosēm un kāpšļiem (ferratām), tāpēc noder arī līdzi paņemtais kāpšanas ekipējums, kura izmantošanā mūs apmāca vietējais kalnu gids.

Ceļš augšup uz virsotni vietām ir ļoti stāvs un izaicinošs, vietām vedot arī pa kalnu grēdas augšpusi, tāpēc ir svarīgi, ka jūties komfortabli arī lielākā augstumā.

Sasniedzot Slovēnijas augstāko virsotni - Triglavu -, kas lepni paceļas 2864 m augstumā, izbaudam elpu aizraujošos skatus un tad jau dodamies lejā līdz mūsu otrās pārgājiena dienas galamērķim - kalnu namiņu, kas atrodas blakus Triglava ezeriņiem.

Pārgājiena distance ~14 km, + 800 m / -1450 m

Nakts kalnu namiņā

6. diena

Pārgājiena 3. diena

Kalnu pārgājiena trešajā dienā dodamies cauri 7 ezeru ielejai, dienas pirmajā pusē sākot ar stāvu kāpienu Mala Tičarica virsotnē (2071 m), no kuras paveras fantastiski skati uz apkārt esošajiem kalnu ezeriņiem, vēlāk turpinot ceļu pāri Ovčarija kalnam līdz atgriežamies atpakaļ pie mašīnas.

Pēc pārgājiena braucam uz mūsu nākošo naktsmītni un atzīmējam dienas noslēgumu ar kārtīgi nopelnītām vakariņām vietējā restorānā.  

Pārgājiena distance ~9 km, · +340 m / -860 m

Nakts viesu namā

7. diena

Peričnik ūdenskritums, Zelenci dabas rezervāts, Ļubļana

Dienas pirmajā daļā dodamies nelielā pārgājienā uz Peričnik ūdenskritumu, kas ir viens no augstākajiem ūdenskritumiem Slovēnijā, augstumā sasniedzot 52 m.

Pēc ūdenskrituma apskates braucam uz Zelenci dabas rezervātu, lai apskatītu nelielu ezeriņu, kas iekrāsojies emeralda krāsā un devis nosaukumu arī pašam dabas rezervātam, kā arī paēdam pusdienas restorānā.

Pēcpusdienā uzsākam ceļu atpakaļ uz Slovēnijas galvaspilsētu - Ļubļanu.

Pēc iekārtošanās viesnīcā, dodamies apskatīt pilsētas centru, kā arī svinīgi atzīmējam brauciena noslēgumu ar kopīgām vakariņām.

~6,5 km, 287 augstuma metri

Nakts viesu namā

8. diena

Ļubļana, mājupceļš

Pēc vieglām brokastīm, dodamies augšā uz Ļubļanas pili, no kuras paveras pasakains skats gan uz pilsētu, gan apkārt esošajiem kalniem un tad jau laiks doties arī lidostu, lai pilnām somām ar atmiņām un kalnu svaigā gaisa atgrieztos atpakaļ Latvijā!

Ieteicamo mantu saraksts

Mugursoma 30-45l (iespējams iznomāt)

ar lietus pārvalku, gurnu sprādzi un iestrādātu svilpi + ūdens necaurlaidīgs maiss drēbēm

Mazā dienas mugursoma 10-20l

Saliekamās Trekinga nūjas (iespējams iznomāt)

ar cilpām, nevis cimdiņiem pie roktura, palīdz noņemt līdz pat 20% somas svara no pleciem un ceļiem, ļauj vieglāk balansēt un uztur asinsriti rokās

Iepirkumu maisiņš

auduma vai plastmasas, kur ielikt pirkumus vai suvenīrus. Saudzēsim dabu arī citās valstīs! :)

Sēžamais

mazs, salokāms paklājiņš, uz kura apsēsties, kad apkārt viss ciets, slapjš, netīrs un/vai auksts

Pārgājiena apavi

universāli, vidēja augstuma - mēs izvēlamies tādus, kuri labi satur potīti, ūdensnecaurlaidīgi, elpojoši

Maiņas apavi

vieglas botas, kurās atpūtināt kājas no pārgājiena apaviem vai, galējas nepieciešamības gadījumā, noiet pārgājienu

Gumijas čības vai sandales

siltam laikam, dušām, pludmalei, baseinam, kāju atpūtināšanai

Kompakta siltā jaka

plāna, vēlams dūnu, jaka, ko var izmantot kā termoslāni vakaros un aukstos apstākļos

Lietus jaka vai pončo

ar GoreTex un vismaz 10000mm ūdens noturību, der arī labs neilona lietus pončo (ne tas, kas ir plastmasas plēve)

Bahilas jeb getras

lai lietus laikā apavos nelīst un caur biksēm/zeķēm neiesūcas ūdens

Virsjaka

vēlams no GoreTex materiāla, bet der arī parastā jaka, kas ir ūdens atgrūdoša un vēja izturīga

Garās pārgājienu bikses

vēlams no elastīga materiāla, komfortablas, ātri žūstošas, der arī sporta legingi

Šorti

paredzēti karstākām dienām, ātri žūstoši

Flīsa plānā vai biezā jaka

no poliestera auduma, kas kalpos kā termoslānis, biezums atkarīgs no sezonas

Krekls ar garām piedurknēm

noderēs ne tikai siltumam, bet arī pret saules apdegumiem, no poliestera vai plāna merino vilnas auduma

Termoveļa

krekls ar garām rokām + bikses, vislabākā būs no merino vilnas

Sporta T-krekli (3-5 gab.)

viegli, komfortabli, ātri žūstoši, vēlams mikrošķiedras jeb poliestera auduma

Ērta sporta apakšveļa

Peldkostīms/peldbikses, dvielis

viegls sporta dvielis, mikrošķiedras auduma

Cepure

pret lietu un sauli

Pārgājienu zeķes (2-3 pāri)

specializētās pārgājienu zeķes, atbilsotšas sezonai, papildus var paņemt kompresijas zeķes vai getras, lai pēc pārgājiena vieglākas kājas

Laikapstākļiem atbilstošs apģērbs

ko uzvilkt pilsētā vai uz vakariņām

Saulesbrilles

Saules aizsargkrēms

vismaz SPF 30, vēlams SPF 50

Ūdens sistēma vai uzpildāma pudele

kur ieliet vismaz 2l ūdens

Uzkodas

žāvēti augļi, rieksti, šokolāde vai enerģijas batoņi pauzītēm

Aptieciņa

Sorbex/Smecta, Mezym Forte, Rennie, Ibumetin, Bepanthen un citi palīgi sev vien zināmām kaitēm (piem. alerģiju), iesakām paņemt pāris tabletes, nevis visu iepakojumu. Tulznu plāksteri.

Personīgās higiēnas lietas

zobupasta, zobubirste, WC papīrs, šampūns, lūpu balzams, mitrās salvetes, pēc iespējas mazākos iepakojumos

Ausu aizbāžņi

nekad nevar zināt, kurš no grupas krāks vai ballēs līdz rītam

Powerbanka

ar ietilpību visamz 10000mAh

Pieres lukturis

ar rezerves baterijām

Foto

Citi braucieni uz šo galamērķi

Tev vēl varētu patikt doties uz...

Aplūko vēl šos galamērķus pēc līdzīgiem parametriem.

background image background image

Iedvesmas stāsti

Atrodi iedvesmu nākamajam izaicinājumam un iegūsti padomus no ceļotājiem, kas to jau ir piedzīvojuši.

...