Pieejamie datumi

Agrā rezervācija
06. nov - 28. nov, 2024
Cena
5300 EUR
Vadītājs
Sandra Juzāne Sandra Juzāne

Par braucienu

Galamērķis
Bolīvija
Izaicinājuma veids
Avantūra, Piedzīvojums

Apraksts

Ļaujies Latīņamerikas noslēpumainākajam un aizraujošākajam galamērķim – Bolīvijai! Bolīvija tiek dēvēta par ceļotāju paradīzi, piedāvājot atmiņā paliekošus piedzīvojumus un neatvairāmi skaistu dabu. Ceļā sastapsimies ar vietējo kultūru, dosimies senās civilizācijas pēdās un līdz sirds dziļumiem baudīsim elpu aizraujošo dabu kāda ir tikai Bolīvijā: apskatīsim tropiskos mežus, augļu plantācijas, ūdenskritumus, aizas un brauksim arī pa “Nāves ceļu”, kas ir oficiāli atzīts par pasaulē bīstamāko.

Ceļojuma laikā piedzīvosim Amboro nacionālā parka tropiskos mežus, kuros var sastapt dzīvnieku sugas no lāčiem līdz pat jaguāriem, ļausimies augstkalnu ainavām, sāls ezeram un tuksnešiem, kas atmirdzēs brūnos, sarkanos, oranžos, misiņa un smilškrāsas toņos.

Šis ceļojums nav iedomājams bez Amazones izpētes. To ko atklāsim Madidi nacionālajā parkā, dodoties braucienā ar motorklaivām, kur no ūdens vērosim savvaļas dzīvniekus. Pampas del Yacuma kopā ar vietējiem makšķerēsim piranjas, vērosim savvaļas putnu sugas un, ja paveiksies, arī kapibaras, apīrus, bruņurupučus un kaimanus. Visbeidzot redzēsim prātam neticamo – 12 000 km2 lielu sāls aivanu, kas izskatās kā no citas realitātes.

Bolīvija ir vieta, kur dabas skaistums satiekas ar kultūras pārbagātību, padarot šo par fantastisku galamērķi dabas un piedzīvojumu mīļiem. 

Dodamies kopā ar National Geographic apbalvoto Latvijas atklājēju – izdzīvotāju Valdi Vītoliņu!

Par galamērķi

Ilgums
23 dienas
Nakšņošana
viesnīca, hostelis, telts
Valūta
Bolīvijas boliviano (BOB)
Valoda
spāņu, kečvu, aimaru valoda un vēl 34 valodas
Dokumenti
Pasei jābūt derīgai vēl 6 mēnešus pēc plānotā ceļojuma beigām. Nepieciešama vīza
Maksimālais grupas dalībnieku skaits
10

Cenā iekļauts

Cenā nav iekļauts:
Ceļojuma apdrošināšana , Pārtikas izdevumi, kas nav minētas programmā

Dienu plāns

Dienas
1. diena

Izlidošana

Rīga – Frankfurte – Madride – Santa Kruza

2. diena

Agri no rīta ielidojam Santa Kruzā

Pusotras stundas braucienā sasniedzam Amboro nacionālo parku, kurš slavens ar savu bagātīgo floru un faunu.
Šeit mīt vairāk nekā 1200 dažādas putnu un dzīvnieku sugas, piemēram, lāči, pumas, jaguāri un ķirzakas, kas patvērumu raduši tropu mežos.
Pēcpusdienā izbrauksim ekspedīcijā pa mežu ceļiem.

Nakts viesnīcā (1920 m). (-,P,V)

3. diena

Pēc brokastīm dosimies garā pastaigā cauri mežiem līdz skaistam ūdenskritumam, kurā varēsim iesākt dienu ar atsvaidzinošu peldi.
Tālāk mūsu ceļš vedīs uz Samaipata pilsētiņu, pa ceļam apskatot tropiskos mežus, augļu plantācijas, unikālus ūdenskritumus, aizas un mazus ciematus.
Pēcpusdienā ieradīsimies Samaipata pilsētā, kas ir īsta idille un iecienīta vieta tiem pasaules apceļotājiem, kas vēlas aizmukt no modernās pasaules, atrodot mājas šajā mazajā paradīzes stūrītī.
Pēc pilsētas izpētes vakaru pavadīsim viesnīcā, kas iekļaujas skaistajā ainavā.

Nakts viesnīcā. (B, P, V)

4. diena

Tālāk mūsu ceļš vedīs uz pirms-inku drupām El Fuente, kas bija svarīgs pirms-kolumbiešu kultūras administratīvais un reliģiskais centrs. Pēcāk inki to palielināja, jo tas noslēdza inku impērijas lielāko "oriental" paplašinājumu.
Dosimies nelielā pārgājienā, atklājot unikālus skatus uz lielāko klintī izgrebto veidojumu Dienvidamerikā, ko UNESCO ir pasludinājusi par cilvēces kultūras mantojumu.
Pēcpusdienā apmeklēsim mazo Samaipatas arheoloģisko muzeju, kur uzzināsim vairāk par pirms-inku drupu noslēpumiem.
Vakarā atgriežamies Santa Kruzā un dodamies iepazīt pilsētu.

Nakts viesnīcā. (B, P,-) 

5. diena

Lidojums Santa Cruz - Rurrenabaque – Madidi National Park

Šorīt celsimies agri un 5:00 izlidosim uz Rurrenabaque (Madidi nacionālo parku), kur sāksies mūsu piedzīvojums lietus mežā.
09:30 Kāpsim motorlaivās un no Rurrenabaque sasniegsim Madidi nacionālo parku. Brauciens ar motorlaivām augšup pa Beni un Tuichi upēm būs aptuveni 3 stundas, un šeit būs lieliska iespēja novērot savvaļas dzīvniekus un apbrīnot iespaidīgo Amazones ainavu, piemēram, Bala kanjonu.
12:30 Ierašanās Madidi džungļu kotedžā.
13:00 Pusdienas un neliela atpūta šūpuļtīklos, vērojot skaisto apkārtni.
15:00 Pēc pusdienām dosimies 3 stundu pārgājienā pa Tareche taku. Šeit būs iespējams vērot dažādas putnu sugas, galvenokārt, aras un papagaiļus, kā arī apkārtējos tropiskos lietus mežus.
Šeit mīt arī dažādi dzīvnieki, kā, piemēram, balto lūpu, brūno kapucīnu un sarkano gaudojošo pērtiķu sugas. Pēc pārgājiena gar Aguapolo upes krastu atgriežamies kotedžā.
19:30 Vakariņas kotedžā, pēc kurām dosimies iepazīt nakts mežu nakts pastaigā.Pastaigas laikā apskatīsim abiniekus un kukaiņus, kā, piemēram, tarantulu. Šeit varēsim baudīt džungļu simfoniju, ko nakts aizsegā rada neskaitāmas savvaļas dzīvnieku sugas.

Nakts kotedžā. (B,-,-)

6. diena

Madidi nacionālais parks

07:30 Pēc brokastīm dosimies 3 stundu pārgājienā pa Biwa taku, kurā bieži sastopami melnie zirnekļu pērtiķi, un apskatīsim ainaviskākās lietus mežu skatu vietas.
12:30 Pusdienas15:00 Šīsdienas otrais pārgājiens pa Mapajo un Almendrillo takām ilgs aptuveni 2-3 stundas.Apskatīsim milzu kapoku, Almendrilo un vīģu kokus. Šeit tuvāk varēsim iepazīties ar tradicionālo medicīnu, kurā tiek izmantotas šeit atrodamās dabas bagātības un šī būs lieliska iespēja uzzināt par Amazones ekosistēmu, vērojot senatnīgo vidi un dažādās savvaļas sugas.
19:30: Vakariņās baudīsim tradicionālo Dunucuabi ēdienu (lapās ietīts sams)

Nakts kotedžā. (B,-,V) 

7. diena

Madidi nacionālaios parks – Rurrenabaque – Pampas del Yacuma

07:30 Pēc brokastīm dosimies ar laivu pa Tuichi, bet tālāk pa Serere pārgājienu taku uz džungļu palienu, lai apskatītu piraiju lagūnu un dzeltenos vāveru pērtiķus. Viena no mūsu aizraujošākajām aktivitātēm būs piraiju makšķerēšana.
12:30: Pusdienas
13:30: Ar laivu atgriezīsimies Rurrenabaque un atceļā piestāsim pie Caquiahuara ciematiņa, kur apskatīsim zaļās aras un citas papagaiļu sugas.Putnu novērošanu šeit var veikt jebkurā gadalaikā, bet no maija līdz novembrim tos ir iespējams redzēt daudz lielākā daudzumā.Tāpat atceļā, ja paveiksies, redzēsim dažādas eksotiskas sugas, kā, piemēram, kapibaras, tapīrus, bruņurupučus un kaimanus.
15:30 Ierodamies Rurrenabaque un gatavojamies džipu braucienam.
16:00 Izbraukšana ar džipu uz Pampas del Yacuma. Brauciena laikā, iespējams, redzēsim kapibaras, kaimanus, sliņķus un dažādus putnus.
19:30 Vakariņas vietējā restorānā Pampās.

Nakts viesnīcā. (B,-,-)

8. diena

Pampas del Yacuma – Rurrenabaque – La Paz

5:30 Šorīt ceļamies agri, lai dotos sagaidīt saullēktu un ieklausītos Bolīvijas Amazones džungļu skaņās, vērojot putnus rītausmā.
07:30 Brokastis kotedžā.
08:30 Rīta plānam turpinoties, dosimies upes kruīzā ar kuģīti, kur mums būs iespēja vērot daudz savvaļas dzīvniekus, galvenokārt kapibaras, kaimanus, bruņurupučus, vāveres pērtiķus, pērtiķu gaudoņus, kapucīnu pērtiķus un dažādus putnus.
Brauciens ar kuģīti aizņems aptuveni 3 līdz 4 stundas, lai ieraudzītu slavenos rozā upes delfīnus. Drosmīgākie varēs doties ar tiem kopā peldēties.
12:30 Pusdienas kotedžā.
13:30 Atgriešanās Rurrenabaque.
16:00 Ierašanās Rurrenabaque un pilsētas apskate.

Nakts viesnīcā. (B,-,-)

9. diena

Fligth Rurrenabaque – La Paz

Pēc brokastīm braucam uz lidostu. Lidojums uz La Paz pilsētu, kur dosimies atklāt kultūras, vēstures, arhitektūras un dabas bagātības - Murillo laukumu, katedrāli, Valdības pili, Sanfrancisko baznīcu, Killi Killi skatītāju, Zelta muzeju, Raganu tirgu un Mēness ieleju, kas atrodas 13 km no pilsētas.
Šeit dosimies piedzīvojumā ar vilcieniņu, atklājot šokējoši unikālas ainavas.

Nakts viesnīcā. (B,-,-)

10. diena

Nāves ceļš (velo brauciens)

07:45 Pēc brokastīm un velo inventāra saņemšanas, mēs izbraucam no La Paz pilsētas, kura, starp citu, ir augstākā pilsēta pasaulē, jo atrodas 3600 metru augstumā.
Blakus pilsētai atrodas kalni ar sniegotām virsotnēm, kuru augstums sasniedz pat 4700 metru, radot neticami iespaidīgu ainavu.
09:00 Iepazīstamies ar inventāru un vietējā gida norādījumiem.
09:30 Sākam savu braucienu lejup pa slaveno “Nāves ceļu”. Tā pirmā daļa rit pa asfaltētu ceļu uz Unduavi pilsētu, kur varēsim redzēt, kā automašīnām tiek veikta narkotisko vielu meklēšana.
Pēc formalitāšu nokārtošanas un simboliskas samaksas, kas ir atbalsts Nāves Ceļa pamatiedzīvotāju kopienai, mēs dodamies tālāk piedzīvojumā, sasniedzot Cotapata subtropu pilsētiņas, kur beidzas asfaltētais ceļš un sākas tā otrā daļa - bīstamākais ceļš visā pasaulē. Šis ir zemes ceļš, kas piedāvā episkus skatus.
Braucot pavērsies skati uz upēm, ūdenskritumiem un šīs vietas daudzveidīgo floru un faunu.
Pa ceļam piestāsim kādā skaistā vietā, lai baudītu līdzi paņemtās piknika maizītes un atpūstos.
Ap 14:00 ieradīsimies Yolosas pilsētā, kur valda silts un patīkams klimats.
Relatīvais kritums braucot pa Nāves ceļu būs aptuveni 1500 metri uz leju.

Pēcpusdienā dosimies uz Coroico krodziņu un viesnīcu, lai nomazgātos dušā, papusdienotu un atpūstos pie peldbaseina.
16:30 Atgriežamies La Paz.

Nakts viesnīcā. (B,P,-) 

11. diena

La Paz – La Rinconada - Laguna Jurikhota (3 dienu pārgājiens pa CONDORIRI taku)

Brokastis un izbraukšana no Lapasas pulksten 8:30, pusdienlaikā sasniegsim La Rinconada pilsētiņu, kas atrodas 4300 metrus virs jūras līmeņa. Šeit tad arī sāksies mūsu pārgājiens, un šodien paredzēts doties pāri augstkalnu pārejai 5000 mvjl.
Kad nokāpsim lejā līdz 4650 metru augstumam, iekārtosim mūsu bāzes nometni. Pārgājiens ilgs apmēram 4 stundas, un pa ceļam baudīsim elpu aizraujošus skatus.

Nakts teltī. (B,P,V)

12. diena

Jurikhota lagņa - Austria virsotne - Chiarkhota lagūna

Šīs dienas pārgājiens sāksies Jurikhota lagūnā, no kuras pa stāvu nogāzi sasniegsim Congelada lagūnu, kurā redzēsim divu ledāju krustošanās vietu. Šī ir ļoti unikāla vieta, kas atrodas 4900 metru augstumā, blakus El Condoriri virostnei. (5650 mvjl.).
Tālāk mūsu ceļš vedīs pāri Austrijas kalnu pārejai (5200 mvjl.), no kuras nokāpsim otrpus El Condoriri kalnam, lai sasniegtu bāzes nometni Chiarkota lagūnas malā. (4670 mvjl.)
Pārgājiens 6-7 stundas.

Nakts teltī. (B,P,V)

13. diena

Chiarkhota lagūna - Tuni ciemats – La Paz

Novākuši apmetni un paēduši spēcinošas brokastis, mēs dosimies pretim Jallayko kalnu pārejai (5025 mvjl.), no kuras pavērsies autentisks skats uz Jistana ieleju, ar iespaidīgiem skatiem uz blakus esošajām lagūnām, kas būs kā balva mūsu brīnišķīgajam pārgājienam.
Pārgājiens 6-7 stundas.
Vakarā atgriežamies La Paz pilsētā.

Nakts viesnīcā. (B,P,V)

14. diena

La Paz - Uyuni – Tahua ciemats

Pēc agrām brokastīm dodamies uz lidostu, no kuras sasniegsim Uyuni pilsētu ap plkst. 10.Šis būs brīnišķīgs piedzīvojuma turpinājums, pa 12 000 km2 lielo sāls ainavu. Šī vieta izskatās kā no citas realitātes, un noteikti esiet gatavi sataisīt, iespējams, skaistākās bildes, kādas redzētas. 
Tālāk mēs apmeklēsim ģimenes māju, kur tiek apstrādāts sāls, iepazīsimies ar tā izgatavošanas tradīcijām, kā arī apskatīsim turpat līdzās esošos sāls kalnus.Pēcpusdienā dosimies uz Inkahausi salu, kas atrodas pa vidu sāls ezeram, kurā pastaigāsimies aptuveni vienu stundu, aplūkojot neticami interesanto ainavu.Vakarā sasniegsim Juan ciematu.

Nakts hostelī. (B,P,V)

15. diena

San Juan – Colorada lagūna

Turpinoties mūsu piedzīvojumam, mēs brauksim uz Colorada lagūnu.Pa ceļam apskatīsim Ollag sniegoto vulkāna virsotni, Canapa, Hedionda, ChiarKhota, Honda un Ramaditas lagūnu ķēdi, kur redzēsim iespaidīgā daudzumā trīs veidu flamingo, kā arī citu putnu sugas, piemēram, Andu kaijas un savvaļas pīles.Šie putni dzīvo lagūnās līdzās vulkāniem, kuros izveidojusies ideāli piemērota vide to pastāvēšanai.
Tālāk pa ceļam piestāsim, lai apskatītu dažādus vēja izgrebtus dabas pieminekļus, piemēram, Arbol de Piedra (akmens koks). Šie fantastiskie tuksneši mums pavērsies visās savās nokrāsās, mēs redzēsim tos brūnus, sarkanus, oranžus, misiņa, kafijas un smilškrāsas.
Noslēgsim dienu Eduardo Avaroa nacionālajā rezervātā ar nelielu 30 minūšu pastaigu pa ainavisko Colorada lagūnu.

Nakts hostelī (4200 mvjl.). (B,P,V)

16. diena

Colorada lagūna – Verde lagūna – Uyuni

Brokastojam agri un dodamies pretim Sol de manana geizeriem, kas būs mūsu ceļojuma viens no augstākajiem punktiem.
Atradīsimies 5000 mvjl. Šeit varēsim pastaigāties starp dūmakainiem un burbuļojošiem geizeriem, kuros sarkanie un pelēkie dubļi vārās kā ūdens.
Blakus geizeriem atrodas tuksnešaina ainava, kas mijas ar sniegotām virsotnēm un kristāldzidriem ezeriem, tam līdzās atrodas Poles karstie avoti, kuros izbaudīsim feinu peldi.
Turpinājumā brauksim uz Salvador Dali klinšu tuksnesi un piestāsim pie Zaļās lagūnas, kas atrodas līdzās Licancabur vulkānam.
Pēc tam atgriezīsimies Uyuni, pa ceļam pieturot San Cristobal ciematā, kurš ticis pārcelts no tā oriģinālās atrašanās vietas uz pašreizējo (pat baznīca!).
Tas paveikts vienu no pasaules lielāko raktuvju vajadzībām.

Nakts viesnīcā Uyuni (3680 m). (B,P,V)

17. diena

Uyuni – Potosi

No rīta sāksim četru stundu pārbraucienu, šķērsojot Cordillera de los Frailes klinšaino reģionu un vērojot skaistas ainavas, sasniegsim Potosi (4500 mvjl), tā saukto “Imperiālo pilsētu”, kurā 16. un 17. gadsimtā tika atklātas lielākās sudraba raktuves pasaulē.
Mūsdienās Cerro Rico ("Bagātais kalns”) vēl joprojām tiek veikti rakšanas darbi.
Pēcpusdienā apmeklēsim karalisko Piparmētru Māju un izstaigāsim pilsētu.

Nakts hostelī (4050 m). (B,P, -)

18. diena

Potosi – Sucre

Šodien mēs iepazīsimies ar UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā iekļautās Potosi pilsētas vēsturi un pašreizējo ikdienas dzīvi.No rīta mēs dosimies uz Cerro Rico, lai apmeklētu raktuves un redzētu kalnračus darbā, kas būs unikāla pieredze, redzot šos vīrus strādājam neticami smagos apstākļos.
Apskatīsim arī Potosi pilsētu no putnu lidojuma, apmeklējot Cerro Rico skatu laukumu.Pēcpusdienā atgriezīsimies pilsētā un dosimies 3 stundu pārbraucienā uz koloniālu pilsētiņu Sucre (2810 mvjl.), aiz sevis atstājos Altiplano Andu kalnu centrālo daļu un nolaidīsimies līdz Chuquisaca ielejai, kur šķērsosim Pilcomayo upi pa viduslaiku stila tiltu Sucre Bridge, kas patiesībā celts 19. gadsimtā.

Nakts viesnīcā (2800 m). (B,P,-)

19. diena

Sucre

Šodien mēs pavadīsim dienu skaistajā "baltajā pilsētā" Sucre.
Tā ir Bolīvijas konstitucionālā galvaspilsēta, kas iekļauta UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā un slavena ar savu klusuma sajūtu, skaisto koloniālo arhitektūru un daudzajām baznīcām.
Ar vietējo gidu izstaigāsim pilsētas centru, tās slavenākās ēkas un muzejus. Sāksim ar Convent de la Recoleta, franciskāņu ordeņa klosteri, kas celts 1601. gadā. Pēc tam mēs uzzināsim vairāk par reģiona un valsts kultūru vietējās mākslas muzejā (ASUR) un par Bolīvijas vēsturi Casi de la Libertad, kur 1825. gadā tika parakstīts Neatkarības akts.
Noslēgumā apmeklēsim San Felipe Nery klosteri, kur varēsim izbaudīt skaistu skatu uz pilsētu no tā terases.
Pēcpusdienā brīvais laiks.

Nakts viesnīcā. (B,P,-)

20. diena

Sucre - Santa Cruz

Pēc brokastīm brauksim uz lidostu un atgriezīsimies Santa Kruzā.
Pēcpusdienā izstaigāsim pilsētu un sapirksim autentiskus suvenīrus.

Vakars/Nakts viesnīcā. (B,-,-)

21. diena

Brīva diena Santa Kruzā.
Vēlu vakarā dodamies uz lidostu.

(B,-,-)

22. - 23. diena

Lidojums uz Rīgu.

Foto

Tev vēl varētu patikt doties uz...

Aplūko vēl šos galamērķus pēc līdzīgiem parametriem.

background image background image

Iedvesmas stāsti

Atrodi iedvesmu nākamajam izaicinājumam un iegūsti padomus no ceļotājiem, kas to jau ir piedzīvojuši.

...