Pieejamie datumi

Izpētes ekspedīcija
07. jan - 21. jan, 2025
Cena
3800 EUR

Par braucienu

Galamērķis
Dienvidāfrika
Izaicinājuma veids
Piedzīvojums, Roadtrip
Grūtība
Viegls

Apraksts

Vai esi gatavs vienam no aizraujošākajiem piedzīvojumu braucieniem Tavā dzīvē? Mēs vēlamies kopā ar Tevi doties ceļojumā uz vairākām Āfrikas valstīm, lai atklātu to maģisko šarmu.

Iemainīsim vēso Latvijas laiku pret vasaras pilnbriedu Āfrikā. Esam ieplānojuši sēsties bezceļu automobiļos un doties elpu aizraujošā “roadtripā”.

Ceļu uzsāksim Dienvidāfrikā, kurā, matiem plīvojot, izbaudīsim vietējos nacionālos parkus, gardus ēdienus un salīdzinoši pārtikušas valsts slavu. Mūsu līdzšinējā Āfrikas pieredze ir rādijusi, ka visas gardās lietas tiek ražotas Dienvidārfikā, tāpēc uzlādēsim pilnus auto ledusskapjus un pēc pārsteidzošo nacionālo parku apskates klauvēsim pie ceļojuma centrālās valsts – Botsvānas. Tā kā neapstrādāts dimants gaida savus atklājējus.

Jā! Tieši tādi mēs arī būsim – aiz sevis atstāsim putekļu mākoni un trauksimies uz nepieradinātiem nacionālajiem parkiem! Vērosim vairums Āfrikai raksturīgo dzīvnieku – zebras, antilopes, degunradžus un, protams, lauvas, leopardus un citus iemītniekus, kas šo braucienu padarīs neaizmirstamu.

Botsvānā esam ieplānojuši doties arī saulrieta kruīzā un, protams, ar džipiem brauksim pa sālsezera bezceļiem.

Elpa aizrausies ik uz soļa un tā nokļūsim, iespējams, iespaidīgākajā Āfrikas vietā. Esi sveicināta Zimbabve! Tā pārsteidz ar savu majestātisko Viktorijas ūdenskritumu, kuru apmeklēsim agrā rīta stundā, kad tas iemirdzas īpaši skaisti un kad pār to paceļas neskaitāmas varavīksnes. Pēc piedzīvojuma ar kājām šķērsosim tiltu pār Zambezi upi un nokļūsim Zambijā, kur dosimies peldēties ūdenkrituma dabīgajos baseiniņos.

Oh, Āfrika! Zimbabvē mums būs iespēja pievienoties aizraujošam raftingam un drosmīgākie varēs doties nirt ar krokodiliem.

Atklāj Āfriku elpu aizraujošā roadtripā!


Par galamērķi

Attālums no Rīgas
9,222 km
Ilgums
15 dienas
Nakšņošana
Kempings, Viesu nams
Valūta
Botsvānas pula, ASV dolārs, Dienvidārikas rands
Valoda
Cvanu
Dokumenti
Pasei jābūt derīgai vēl 6 mēnešus pēc plānotā ceļojuma beigām. Nepieciešama vīza

Cenā iekļauts

Cenā nav iekļauts:
Ceļojuma apdrošināšana , Dienvidāfrikas vīza (apm. 150 eur) , Zimbabves vīza (apm. 30 USD) , Zambijas vīza (apm. 25 USD) , Papildus aktivitātes kā niršana, leciens ar gumiju utt. , Pārtikas izdevumi (gatavosim paši un apmeklēsim kafejnīcas) , Degvielas izmaksas (apm. 150 eur)

Dienu plāns

Dienas
1. diena

Lidojums Rīga – Stambula (19:00 – 23:15) (Turkish Airlaines)

2. diena

Lidojums Stambula – Johannesburga (02:05 – 11:05+1) (Turkish Airlaines)
11:05 esam ieradušies Dienvidāfrikā, nomā paņemam džipus un dodamies apskatīt Johannesburgu, pēc kuras tālāk brauksim atpūsties ārpus pilsētas uz mierpilnu kempingu, lai pabūtu tuvāk dabai.

Nakts kempingā

3. diena

Pēc kārtīgas izgulēšanās esam gatavi sākt iepazīt Āfrikas majestātisko dabu.
Brauksim uz Marakeles nacionālo parku, kur kalnu ainavas mijas ar dziļām aizām un vietu šeit raduši tādi dzīvnieki kā ziloņi, degunradži, bifeļi, leopardi, gepardi, lauvas un raibās hiēnas.
Šeit arī atrodamas dažādas plēsīgo putnu sugas kā grifi un ērgļi.

Nakts kempingā

4. diena

Ceļamies agri un esam gatavi garākam braucienam uz Botsvānu. Elpu aizraujošas ainavas mūs pavadīs šajā ceļā. Pēcpusdienā nokļūsim lielākajā degunradžu populācijas mājvietā šajā valstī. Dosimies safarī izbraucienā un izbaudīsim apkārtējo vidi.

Nakts kempingā

5. diena

Tālāk mūsu ceļš vedīs uz Kubu salu, kas atrodas blakus Makgadikgadi sāls ezeram.
Dienas sākuma brauksim pa labas kvalitātes asfalta ceļu līdz sasniegsim dabas rezervātu, kur tad sāksies īsts “offroad” piedzīvojums! Pārvarēsim sāls ezera bezceļus un piestāsim ainaviskās vietās, kas mājvietu devušas zebrām un antilopēm, kā arī redzēsim, kā krūmos kaut kur atlaidusies lauva, kas gaida savu īsto uznācienu.

Nakts kempingā

6. diena

Mums priekšā garāks pārbrauciens caur maziem Āfrikas ciematiņiem, kur piestāsim aplūkot vietējo veikaliņu šarmu, iepazīsimies ar vietējiem iedzīvotājiem un vakarpusē nokļūsim skaistā naktsmītnē, kur notraust ceļā uzkrātos putekļus. Nomainīsim nakti teltī uz baltiem palagiem un gultām. 

Diena būs kārtīgs piedzīvojums, tāpēc vakarā peldēsimies baseinā, baudot lielisku kompāniju.

Nakts viesumājā

7. diena

Mūsu ceļš vedīs uz Moremi rezervātu, kurā dzīvnieku dažādība ir nepārspējami liela. Šeit mīt ziloņi un antilopes, arī lauvas, hiēnas un leopardi. Visus šos dzīvniekus ir liela iespēja satikt. Dienas gaitā dosimies bezceļu izbraucienos ar saviem džipiem.

Nakts kempingā

8. diena

Turpinām izbaudīt Moremi rezervātu. Šodien ceļojumu turpinām ar offroad braucienu cauri visam parkam uz ziemeļu daļu. Celsimies agri, lai vērotu dzīvniekus rītausmā un varētu pavadīt aizraujošu dienu dabā.

Nakts kempingā

9. diena

Esam gatavi braucienam uz Čobes nacionālo parku, kur izbaudīsim smilšainu 4x4 braucienu. Šis parks ir pārbagāts ar lieliem ziloņiem un arī lauvām, kuru vērošana ir īpašs notikums. Dienas gaitā izpētīsim vienu no skaistākajiem dabas parkiem Botsvānā.

Nakts kempingā

10. diena

Turpinām braucienu cauri Čobes nacionālajam parkam pa zemas kvalitātes bezceļu, kas sniegs pavisam jaunu pieredzi un padarīs šo ceļojuma daļu vēl aizraujošāku.Turpinām meklēt Āfrikai raksturīgos dzīvniekus un vakarā atpūšamies kempingā.

Nakts kempingā

11. diena

Dosimies tuvāk ūdeņiem. Ceļa attālums šodien ir pavisam neliels un ap pusdienlaiku sasniegsim Kasane upi, kurai blakām iekārtots feins kempings. No šejienes brauksim kruīzā pa upi un vērosim ūdens dzīvo dabu.

Nakts kempingā

12. diena

Labrīt! Esam gatavi pavērt jaunu lappusi ceļojumā. No rīta sasniegsim Zimbabves robežu un taisnā ceļā dosimies uz zaļojošu viesunamu ar baseiniem, kur atvilksim elpu. Šodien ir vairākas iespējas: doties aizraujošā raftingā pa Zambezi upi, nirt ar krokodiliem, doties izpētīt kanjonu un citas aktivitātes.

Nakts viesunamā

13. diena

Iespējams, ka šī būs brauciena iespaidīgākā diena! Mēs celsimies vēl pirms saullēkta un dosimies uz Viktorijas ūdenskritumu, kas agrā rīta stundā iemirdzas īpaši skaisti ar neskaitāmi daudz varavīksnēm un patiešām maģisku noskaņu. Tālāk, lai ierakstītu vēl vienu Āfrikas valsti savā sarakstā, ar kājām šķērsosim tiltu uz Zambiju un dosimies peldēt Viktorijas ūdenskrituma dabiskajos baseiniņos.
Vakariņās dosimies uz restorānu ar izcilu skatu pār kanjonu.

Nakts viesunamā

14. diena

Pēc brokastīm sākam ceļu mājup.
Lidojums: Viktorijas Ūdenskritums – Johannesburga (Airlink)
Bagāžas pašreģistrācija.Lidojums: Johannesburga 19:55  – Stambula 05:55+1 (Turkish Airlaines)

15. diena

Lidojums: Stambula (08:30 - 10:45 Rīga)

16. diena

Lidojums: Stambula 16:00 – Rīga 18:10 (Turkish Airlaines)

Foto

Tev vēl varētu patikt doties uz...

Aplūko vēl šos galamērķus pēc līdzīgiem parametriem.

background image background image

Iedvesmas stāsti

Atrodi iedvesmu nākamajam izaicinājumam un iegūsti padomus no ceļotājiem, kas to jau ir piedzīvojuši.

...