Pieejamie datumi

Jauni datumi
30. apr - 07. mai, 2024
Cena
1369 EUR
Cena no 16. marta, 2024
1469 EUR
Vadītājs
Anita Birze Anita Birze
Jauni datumi
14. mai - 21. mai, 2024
Pērkot līdz 14. janvārim
1269 EUR
Cena piesakoties vēlāk
1369 EUR

Par braucienu

Galamērķis
Itālija
Izaicinājuma veids
Roadtrips un pārgājieni
Grūtība
Vidējs

Apraksts

Sicīlija viennozīmīgi ir Itālijas krāšņākā sala, saukta arī par Vidusjūras sirdi. Tieši tāpēc, lai to iepazītu pēc iespējas tuvāk un atrastu pat vistālākajos nostūros slēptās pērles, dosimies neaizmirstamā braucienā ar busiņu apkārt visai salai.

Mēs metīsimies intensīvā un daudzveidīgā piedzīvojumā, lai apmeklētu tādas pasaulslavenas pilsētas kā Palermo, Katāniju, Sirakūzas, Cefalu un Trapani, taču iegriezīsimies arī mazāk zināmos, bet ne mazāk apburošos, nomaļos ciematiņos. Iesim krāšņos pārgājienos, lai vērotu unikālu dabu rezervātos, jūras šalku pavadībā, gozēsimies dienvidu saulē labākajās pludmalēs un peldēsimies siltajos, tirkīzzilajos Vidusjūras ūdeņos. Baudīsim Itālijas vēsturi un kultūru caur gadsimtiem, apmeklējot arheoloģiskos parkus, katakombas, katedrāles un šarmantas pilsētiņas un to tirgus. Rītus iesāksim ar izcilu Itāļu espresso, pusdienās baudīsim svaigas jūras veltes, bet vakariņās labākās pastas un Siciliana picas, to visu uzdzerot ar gardiem vīniem.

Savukārt saldajā ēdienā mūs sagaida Eiropas augstākais vulkāns Etna (3357m), kura krāterus šoreiz iekarot būs pa spēkam ne tikai pieredzējušiem pārgājienu entuziastiem, bet arī iesācējiem.

Sāc vasaru laicīgi un pievienojies galvu reibinošam piedzīvojumam Sicīlijā!

Par galamērķi

Ilgums
8 dienas
Nakšņošana
apartamenti, viesnīcas, hosteļi
Valūta
EUR
Dokumenti
eID vai pase
Ņem vērā!
Mūsu komandas uzdevums ir asistēt dalībnieku viņa individuālajā pieredzē, dodoties ārpus ierastās komforta zonas. Nevienu no mūsu piedzīvojumiem nevar saukt par komfortablu. Kāds no tiem ir nedaudz ērtāks, bet kāds pavisam skarbs un liek pasvīst pat pieredzējušiem ceļiniekiem. Skaidrs ir viens - katrs no tiem liek izkāpt ārpus komforta zonas. Un tieši to mēs Tev vēlamies sniegt. Piedzīvojumu, kur uzsvars tiek likts nevis uz naktsmāju un transportlīdzekļu ērtumu, ēdienreižu greznību, bet gan ceļā redzēto, nogurumā sajusto un eiforijā izbaudīto. Pirms piesakies piedzīvojumam, ieklausies sevī un atbildi: "Vai es to patiešām gribu? Vai es gribu nezināt, kur gulēšu nākamo nakti, vai es esmu ar mieru nīkt stundām busiņā, lai ieraudzītu neaizmirstamu ainavu? Vai es gribu gandrīz izlaist garu no piepūles, lai uz mirkli pabāztu galvu virs mākoņiem kāda kalna smailē? Vai es gribu būt sasodīti noguris, bet tieši tāpēc laimīgs?" Ja Tava atbilde ir jā, gaidām Tevi savā komandā!

Cenā iekļauts

Cenā nav iekļauts:
Pārtikas izdevumi (Pusdienas/Vakariņas) , Pacēlājs/džips, ja izvēlēsies nekāpt Etnā saviem spēkiem , Covid tests, ja nepieciešams , Ceļojuma apdrošināšana

Dienu plāns

Dienas
1. diena

Agri no rīta izlidojam no Rīgas uz Katāniju, kāpjam uzticamajā busiņā, kas mūs vizinās visu nedēļu, un jau pēcpusdienā dodamies piedzīvojumā apkārt Sicīlijas salai.
Pēc lidojuma iesim izlocīt kājas nelielā 3km pārgājienā, apskatīsim Milazzo pilsētiņas promenādi un Cefalu ciemata šaurās ieliņas.
Vakarpusē ieradīsimies Palermo un iekārtosimies viesnīcā.

Nakts viesnīcā

2. diena

Kāpēc gan nesākt piedzīvojumu ar atpūtu?
No paša rīta iesim uz slaveno Palermo tirgu, kur iegādāties vissaldākos augļus un vietējos gardumus. Pēc tam dosimies uz Kapucīnu ordeņa pazemes katakombām, kur apskatīsim mūmijas.
Atlikušo dienas daļu veltīsim pastaigai vēsturiskajās Palermo ielās, bet noslēgsim to ar atpūtu un peldēm skaistā Vidusjūras pludmalē. 

Nakts viesnīcā

3. diena

Dienu sāksim ar Segestas tempļa apskati un turpināsim ar 9km garu pārgājienu gar piekrasti Zingaro dabas rezervātā.
Pārgājiena laikā veldzēsimies jūrā un apskatīsim iespaidīga izmēra grotu.
Pēcpusdienā braucam tālāk uz Custonaci ciemata pusi.

Nakts viesnīcā

4. diena

Šajā dienā dosimies ~2-3h garā pārgājienā Monte Cefano dabas rezervātā un apskatīsim, kā kādreiz dzīvoja Sicīlijas amatnieki.
Pēc pārgājiena brauksim uz viduslaiku pilsētu Erice, kur iesim pastaigā pa pils dārzu, no kura paveras satriecoši skati uz Trapani pilsētu un Monte Cefano.
Tālāk dosimies uz Trapani, kur apskatīsim jūras sāls ieguves vietu, un Marsala pilsētu, bet nakti pavadīsim jau salas dienvidrietumu krastā. 

Nakts viesnīcā

5. diena

Šodien Agrigento pilsētas Tempļu ielejā apskatīsim seno romiešu arheoloģiskos dārgumus, bet pēc tam dosimies pastaigā gar jūru uz Scala dei Turchi jeb Turku trepēm, kas ir unikālas 50m augstas krīta klintis. Pie tām noteikti arī nopeldēsimies.
Pēcpusdienā brauksim uz Ragusa pilsētu, kas atrodas pašā kalna virsotnē un no tās paveras fantastiski skati uz visām debess pusēm.

Nakts viesnīcā

6. diena

Lai pavisam neatslābtu, šodien iesim apmēram 8km garā pārgājienā Vendicari dabas rezervātā, kur vērosim ķirzakas, šķērsosim piejūras mitrāju un peldēsimies pludmalē, ko klāj visnotaļ interesanti dabas veidojumi – jūraszāļu bumbas.
Pēc pārgājiena brauksim apskatīt Sirakūzas pilsētu un pusdienās uzēst svaigas jūras veltes.
Vakarpusē dodamies uz naktsmājām vietā, kur sākām mūsu piedzīvojumu – Katāniju.

Nakts viesnīcā

7. diena

Klāt ir lielā diena, kad beidzot kāpsim Sicīlijas krāšņākajā dabas dārgumā – Etnas vulkānā. Būs iespēja dalīties 2 grupās. Viena pašu spēkiem mēros ~15km garu ceļu ar 1000m kāpumu uz krāteriem kopā ar gidu, bet otra varēs doties augšā ar pacēlāju un džipu.
Pēc kāpiena brauksim atpakaļ lejā un izbaudīsim mierīgu pastaigu caur bazalta stabu kanjonu Alkantara upes ģeoloģiskajā parkā un apskatīsim Sicīlijas pērli - Taormina pilsētu.
Tad dodamies atpakaļ uz Katāniju un ar vīna glāzi svinam neaizmirstamā piedzīvojuma noslēgumu!

Nakts viesnīcā

8. diena

Agri no rīta izbraucam uz lidostu, lai jau pēcpusdienā ierastos atpakaļ Rīgā ar jauniem iespaidiem, skaistām bildēm un itāļu vīniem.

Foto

Citi braucieni uz šo galamērķi

Tev vēl varētu patikt doties uz...

Aplūko vēl šos galamērķus pēc līdzīgiem parametriem.

background image background image

Iedvesmas stāsti

Atrodi iedvesmu nākamajam izaicinājumam un iegūsti padomus no ceļotājiem, kas to jau ir piedzīvojuši.

...