Pieejamie datumi

Izpētes ekspedīcija
07. jūl - 27. jūl, 2025
Cena
4750 EUR

Par braucienu

Galamērķis
Pakistāna
Izaicinājuma veids
Pārgājiens
Grūtība
Grūts

Apraksts

Pakistāna ir īsta piedzīvojumu meka ceļotājiem, un K2, Konkordijas un Gondogoro La pārgājiens ir viens no aizraujošākajiem un izcilākajiem pārgājieniem pasaulē. Tas piedāvā ne tikai iespēju izbaudīt neticamus dabas skatus, bet arī piešķir pārgājienam globālu prestižu, jo maršruts ved gar dažām no pasaules augstākajām virsotnēm.

Šis autentiskais maršruts ved cauri Karakoruma kalnu grēdai un ir unikāls, jo tas ir vienīgais pārgājiens pasaulē, kurā iespējams vienā piedzīvojumā redzēt desmit no pasaules trīsdesmit augstākajām virsotnēm. Starp šīm grandiozajām virsotnēm ir četras 8000 metru augstās virsotnes – K2, Broad Peak, Gasherbrum II un Hidden Peak. Ieraudzīt šos dabas gigantus savām acīm ir neaizmirstams piedzīvojums, kas iedvesmo pat vispieredzējušākos ceļotājus.

Lielākā daļa no maršruta ved cauri neapdzīvotām vietām, kur pārgājiena laikā nākas šķērsot neskaitāmas upes un pielāgoties ledāju kušanas rezultātā mainīgajai takai. Tas pieprasa ne tikai izturību, bet arī spēju pielāgoties un sadzīvot ar nepārtraukti mainīgo Karakoruma vidi. Šīs vietas tālā un savvaļīgā daba padara pārgājienu par neatkārtojamu piedzīvojumu.

Pārgājiena kulminācija ir Gondogoro La kalnu pāreja, kas ir augstākais punkts šajā ceļojumā. Brīdī, kad sasniegsi šo pāreju, tavā priekšā pavērsies skats, kas apvieno Šigara un Hūsijas ieleju augstās virsotnes. Šis panorāmas skats no 5680 metru augstuma ir neaprakstāms – redzama Karakoruma grandiozā ainava ar tās izcilajām virsotnēm, tostarp K2, Broad Peak un citiem milzīgiem kalnu masīviem.

Šo maršrutu bieži vien dēvē par Karakoruma atbildi uz Everesta bāzes nometnes pārgājienu, tomēr Gondogoro La Trek piedāvā vēl lielāku izolāciju, savvaļas skatus un dziļu izpratni par dabas varenību.
Šis pārgājiens ir neapšaubāmi viens no Lielajiem Pasaules pārgājieniem – ne tikai dabas izaicinājuma, bet arī dvēseles un gara pārbaude.

Gondogoro La pārgājiens būs neaizmirstams piedzīvojums – tas aicinās ne tikai pārvarēt savas fiziskās robežas, bet arī piedzīvot dabas spēku un varenību visā tās skaistumā un neparedzamībā.

Par galamērķi

Attālums no Rīgas
4,529 km
Ilgums
21 diena
Nakšņošana
Telts, Viesnīca
Valūta
Pakistānas rūpijs
Valoda
Urdu, Angļu
Dokumenti
Pase
Vīza
Ņem vērā!
Pakistan, Pakīstāna, K2, Everest

Cenā iekļauts

Cenā nav iekļauts:
Personīgais kāpšanas aprīkojums (iespējams iznomāt) , Guļammaiss , Apdrošināšana , Dzeramnaudas , Personīgie tēriņi

Dienu plāns

Dienas
1. diena

Lidojums

Lidojums: Rīga - Stambula - Islambada (Turkish Airlines)

2. diena

Ierašanās

No rīta ielidojam galvas pilsētā Islambadā.
Dodamies uz viesnīcu atpūsties un pusdienlaikā dosimies apskatīt pilsētu, kā arī iespējams visai grupai būs nepieciešamsa apmeklēt Pakistānas Tūrisma ministrijas biroju, lai nokārtotu noslēdzošās formalitātes kalnu reģiona apmeklēšanai.

Nakts viesnīcā (-,P,V)

3. diena

Lidojums uz kalniem

No rīta mūs sagaida iespaidīgs lidojums uz Skardu lidostu(2500 m) lidojot garām Nanga Parbat kalna majestātiskajām Rupalas un Diamira nogāzēm.
Ja paveiksies, pirms nosēšanās Skardu, tālumā varēsim uz īsu brīdi noķert skatu uz K2 un citām Baltoro kalnu grēdas iespaidīgajām virsotnēm.

Pēc ierašanās mēs iekārtosimies viesnīcā, un pēcpusdienu varēsim pavadīt atpūšoties un izbaudot tuvējās apskates vietas, kā arī gatavojoties mūsu lielajam piedzīvojumam kalnos.

Nakts viesnīcā (B,P,V)

4. diena

Brauciens uz Askoli (3000 mvjl.) caur Šigāras ielejai un Braldu aizai

No rīta ar džipiem dodamies 7 stundu garā ceļā uz Askoles ciematu, kas atrodas augstu virs Braldu upes.
Pa ceļam izbaudām skatus uz zaļojošo Šigāras ieleju.
Noslēdzošās divas stundas ved cauri bīstamajai Braldu aizai, kur nereti notiek nogruvumi, un, iespējams, būs jāizkāpj no auto un jāveic īss posms kājām.
Pēc veiksmīga pārbrauciena ierodamies Askolē, augstu kalnos izveidotā slavenā Baltu ciematā, kuru ieskauj kukurūzas un kartupeļu lauki, kā arī aprikožu koku dārzi.
Vakaru pavadām teltīs, klausoties Braldu upes dunoņā.

Nakts teltī (B,P,V)

5. diena

Kāpiens uz Panmas ieleju un upe šķērsošana.

Šodien dodamies gar Braldu upes krastu līdz Panmas upes ietekai, kur mūs sagaida izaicinājums – upes šķērsošana pa autentisku tiltu, kas ved cauri šauram ielejas posmam. Pēc šķērsošanas dodamies uz Jhola nometni, kur noslēgsim dienu ar skatiem uz majestātisko apkārtni.

Pārgājiens 4-7 stundas.

Nakts teltī (B,P,V)

6. diena

Pārgājiens cauri Braldu ielejai

Rīta agrumā turpināsim pārgājienu gar Braldu upes krastu, ejot pa taciņām, kuras reiz izmantoja vietējie iedzīvotāji, un tās laika zobs nav žēlojis.
Šī diena piedāvā aizraujošus skatus uz Paiju virsotni, kā arī Baltoro ledāja pirmos vaibstus.
Dienas izskaņā varbūt pat pamanīsim slaveno K2 virsotni. Vakaru pavadīsim nometnē Paiju (3420 vjl), kas ir ideāla vieta, lai sagatavotos nākamajiem kāpieniem.Pārgājiens ~7 stundas

Nakts teltī (B,P,V)

7. diena

Akklimatizācijas diena Paiju (3420m) ar iespēju doties izpētes pārgājienos.

Šī diena ir veltīta akklimatizācijai, kas ir svarīga pirms dodamies tālāk augstākos reģionos.
Dienu varam pavadīt, izpētot apkārtni vai atpūšoties nometnē.
Visi, kas jutīsies labi varēs kāpt blakus esošajā kalnā, lai baudītu panorāmas skatus uz Trango un Katedrāles virsotnēm un varbūt vēlreiz pamanītu K2.

Nakts teltī (B,P,V)

8. diena

Kāpšana un Baltoro ledājā šķērsošana, uz dienvidiem līdz Horbose

Agrā rītā, pametot Paiju, kāpjam Baltoro ledājā (3795m), kas klāts ar akmeņu un iežu kārtu. Tas ir aizraujošs, bet grūts pārgājiens, kuru vēl vairāk bagātina skati uz slavenajām virsotnēm, kā Broad Peak un Gasherbrum.
Pēcpusdienā ierodamies Horbose nometnē, no kuras paveras satriecoši skati uz Katedrāles torņiem, Trango grupu un Uli Biaho klints smaili.

Pārgājiens ~8 stundas

Nakts teltī (B,P,V)

9. diena

Pārgājiens gar ledāju ar skatiem uz Trango torņiem līdz Urdukas.

Šī diena ir salīdzinoši īsa, lai pakāpeniski pielāgotos augstākai augstienei. Pārgājiens mūs ved gar Baltoro ledāju, baudot elpu aizraujošus skatus uz Trango un Katedrāles virsotnēm. Mūsu galapunkts – Urdukas (3900m), kur ieradīsimies savlaicīgi, lai izbaudītu pēcpusdienu nometnē, kas izvietota uz terasēm augstu virs ledāja.

Pārgājiens ~4 stundas

Nakts teltī (B,P,V)

10. diena

Turpinām pārgājienu uz Goro (4295 m), gar Baltoro ledāju ar Masherbrum virsotnes skatiem.

Atstājot Urdukas aiz muguras, mēs sekojam ledāja morēnas malai uz austrumiem, līdz varam droši uzkāpt uz plašā ledāja.
Pārejot uz centra daļu, kur ledājs ir daudz gludāks, drīz mūsu labajā pusē atklāsies iespaidīgais Masherbrum kalns (7821 m).
Tuvojoties ledēja malai, mums būs jāšķērso neskaitāmi akmens krāvumi, bet tas skatiemiem pavērs daudzās Concordijai blakus esošās virsotnes.
Īpaši izceļas apbrīnojamais Gašerbrum IV (7925 m), kas atrodas ledāja galā. Ceļā atpakaļ uz nometni paveras arī lieliski skati uz Trango un Katedrāles virsotnēm, kamēr tuvojamies mūsu nometnei vietā, kas pazīstama kā Goro (4295 m).
Mēs jau esam ievērojamā augstumā un nakšņosim uz viena no lielākajiem ledājiem ārpus polārajiem reģioniem.Pārgājiens ~7 stundas

Nakts teltī (B,P,V)

11. diena

Pārgājiens uz Concordia

Šī diena mūs ved cauri, iespējams, iespaidīgākajai kalnu ainavai pasaulē! Turpinot ceļu uz Concordia, mēs ejam gar Baltoro ledāja fantastisku skatu, kurš graciozi izceļas blakus varenajam Mustagh Tower (7284 m), iespaidīgajam klinšu masīvam, kuru pirmo reizi iekaroja Džo Brauns un Ians Maknot-Deiviss 1956. gadā.
Tajā laikā tas tika uzskatīts par vienu no grūtākajiem klinšu kāpieniem reģionā.
Piecas dienas vēlāk virsotni pa citu maršrutu sasniedza franču komanda, taču gandrīz trīsdesmit gadi pagāja, līdz trešo reizi to iekaroja Sendijs Allens, Tonijs Brindls, Māls Dafs un Džons Tinkers, sekojot Brauna sākotnējam maršrutam.

Gašerbrum IV virsotne (7925 m) gluži kā bāka mūs aicinās uz priekšu, dažbrīd uz īsu mirkli varam ieraudzīt arī Gašerbrum II virsotne (8035 m), kas iznirst pa labi no Gašerbrum IV.

Kāpjot pa Baltoro ledāju centrālo daļu mums atklāsies slavenā Broad Peak (8051 m).

K2 paliks noslēpts līdz brīdim, kad sasniedzam Concordia, un tad tas būs mums priekšā visā tā greznībā, ar savām majestātiskajām līnijām paceļoties gandrīz 4000 metrus no ielejas līdz virsotnei – tas būs skats, ko nekad neaizmirsīsim.

Concordia ir plaša teritorija, kur K2 ledāji satiekas ar Gašerbrumu un Čogolisa ledājiem. Šo vietu nosauca sers Mārtins Konvejs, pētnieks un alpīnists, iedvesmojoties no slavenās ledāju savienības Šveices Bernes Oberlandē.

Tā neapšaubāmi ir viena no iespaidīgākajām vietām uz planētas, kur no viena punkta var stāvēt 24 kilometru attālumā no četrām virsotnēm, kas pārsniedz astoņus tūkstošus metru, un desmit no pasaules trīsdesmit augstākajām virsotnēm!

Mēs celsim savu nometni aptuveni 4500 metru augstumā uz morēnas grēdas, ko no visām pusēm ieskauj robustās virsotnes – Gašerbrum IV, Mitre Peak, Čogolisa, Crystal Peak, Marble Peak, Baltoro Kangri, Broad Peak un K2

Pārgājiens ~6 stundas

Nakts teltī (B,P,V)

12. diena

Pārgājiens uz Broad Peak bāzes nometni (4572 m) vai K2 bāzes nometni (5100 m)!

Ir grūti izcelt kādu īpašu brīdi ceļojumā, kur katra diena atnes jaunus un vēl elpu aizraujošākus skatus.
Tomēr daudziem ceļotājiem apmeklēt K2 bāzes nometni, kuru izmanto kāpēji, būs ceļojuma kulminācija, un šī iespēja būs pieejama tiem, kuri līdz šim ir pietiekami aklimatizējušies un fiziski gatavi.

Agrā rīta stundā dodamies prom no nometnes, un jau drīz nonākam ledāja plaisu un kušanas ūdens upju labirintā. Kāpšanas sezonā šis ir ceļš, pa kuru pārvietojas nesēji, apgādājot Broad Peak un K2 bāzes nometņu ekspedīcijas dalībniekus, tāpēc katru sezonu tiek izveidota jau iezīmēta taka.

Pēc sarežģītāku teritoriju šķērsošanas, kur satiekas divi ledāji, mēs sasniedzam vieglāku reljefu un turpinām pa Godvina-Ostina ledāja morēnu, kas nosaukts par godu pirmajam mērniekam, kurš 1860. gadā noteica K2 augstumu.

Aptuveni 3 stundu gājiena laikā sasniedzam Broad Peak bāzes nometni, kur varam apstāties un izbaudīt pārsteidzošo skatu uz K2 vienā virzienā, bet otrā – atskatīties uz Concordia, ko ietver Mitre Peak un masīvā Chogolisa jeb "Līgavas virsotne".

Tālāk par Broad Peak nometni ceļš kļūst grūtāks, pārvarot ledāju un ledāja straumes.
Lielākoties pārvietojamies pa akmens un gružu slāņiem, kas klāj ledāja virsmu, taču ik pa brīdim uzkāpsim uz paša ledāja.

Dzelkšņi nav nepieciešami, jo ledus virsma ir raupja kā smilšpapīrs.

Pēc vēl aptuveni 3 stundām sasniedzam morēnas salu, ko dēvē par "stripu" – tradicionālo bāzes nometni, no kuras sākas kāpieni pa Abruzzi grēdu, K2 parasto maršrutu.

Ja būs laiks, varam apmeklēt arī Gilkey piemiņas vietu, kur pieminēti tie, kas zaudējuši dzīvību, kāpjot K2.

Tiem, kas izvēlas apmeklēt K2 bāzes nometni, šī būs intensīva, bet ārkārtīgi gandarījumu sniedzoša diena un jāpavada 10–12 stundas kāpjot pa saražģītu ledāju reljefu.

Tie, kas nevēlas doties uz K2 nometni, var izvēlēties pārgājienu līdz Broad Peak nometnei un baudīt visus fantastiskos skatus uz Concordia un labākos skatus uz K2 aptuveni 5–6 stundu ceļā turp un atpakaļ. Pārgājiens ~6-12 stundas

Nakts teltī (B,P,V)

13. diena

No Baltoro ledāja uz Ali nometni (4800 m)

No šī brīža mēs dodamies vēl tālāk prom no cilvilizācijas, pa mazāk zināmu pārgājienu maršrutu, kas vedīs pa augšējo Baltoro ledāju – vienu no ledājiem, kas plūst no Chogolisa un saplūst ar lielo ledāju mezglu Concordia.

Ceļa laiks un veids būs atkarīgs no sniega apstākļiem.
Ja ledājs būs bez sniega, mēs iesim pa ledu, kas nebūs slīdīgs, pateicoties rupjajam smiltīm līdzīgajam materiālam, kas iestrādāts ledū.
Ceļā būs dažas šķērsojamas plaisas, lielākoties sekles un šauras, ko varēs viegli pārkāpt, bet lielākās varēsim apiet. Ja augšējais Baltoro ledājs būs sniega klāts (kas ir samērā reti no jūnija vidus līdz augustam), mēs pārvietosimies sasaistē, jo šādā gadījumā plaisas nebūs redzamas, un, iespējams, mums būs jāizmanto arī dzelkšņi.
Pēc pārgājiena pa augšējo Baltoro, virzoties uz milzīgo Chogolisa masīvu ielejas galā, mēs nonāksim pie Vigne ledāja, kas stiepjas no Gondogoro La pamatnes. Šeit, morēnā pie saplūšanas punkta, mēs iekārtosimies nakšņošanai Ali nometnē (4800 m). Ali nometne nosaukta par godu vietējam no Hušes ciemata, kurš bija pirmais cilvēks, kas šķērsoja Gondogoro La, atgriežoties no augstkalnu nesēja darba Gašerbruma ekspedīcijā.
Parasti Ali nometne tiek sasniegta dienas vidū vai agrā pēcpusdienā, un šeit mums ir paradzētas apmacības, kā doties pārgājienā sasaistē un izmantot līdzi paņemto ekipējumu.

Pārgājiens ~6 stundas

Nakts teltī (B,P,V)

14. diena

Šķērsojam Gondogoro La (5585 m)

Šodien ceļamies pirms saullēkta un esam gatavi pārgājiena kulminācijai.
Pēc brokastīm mēs uzliekam dzelkšņus, piesprādzējamies ar virvēm un dodamies pa Vigne ledāju, sasaistē.
Melns, zvaigžņots rīts, dzestrs gaiss, un mēs lēnām vizīsimies pāri mirdzošajam ledājam, kuru apgaismos tikai mūsu lukturīši.

Pienākot rītausmai mums pavērsies iespaidīga ainava un pavisam drīz sasniegism  Gondogoro La pakāji, atkarībā no apstākļiem, tuprināsim kāpienu sasaistē vai bez tās.

Mēs kāpsim pa glaciālām nogāzēm, kas plūst no kalna, un reljefs mainās katru sezonu.

Dažkārt būs stāvāki posmi un iespējamās plaisas, kur mūsu atbalsta komanda būs izvietojusi nostiprinātas virves drošībai.

Pēc aptuveni 3 stundu kāpiena no Vigne ledāja, skati pavēsies un mēs sasniegsim pārejas virsotni, ah, kas tā būs par sajūtu.
Skats no pārejas virsotnes ir elpu aizraujošs, ar četrām, astoņu tūkstošu metru virsotnēm mums līdzās – K2, Broad Peak, Gasherbrum I un Gasherbrum II.

Tieši pretī mums būs arī Trinity virsotnes, bet visus skatienus piesaistīs skaistā Laila virsotne (6096 m).

Tālāk ceļš lejup uz Huisprung (4600m) nometni.
Pārgājiens ~9-12 stundas

Nakts teltī (B,P,V)

15. diena

Lejup pa Gondogoro ieleju līdz Saitcho!

Tuprināsim pārgājienu lejup pa Gondogoro ieleju, kur mums būs izvēle starp diviem ceļiem – viens ved pa stāvām nogāzēm, pēc tam gar ledāju un blakus esošajām klinšu sienām, otrs – pa klinšu smailēm.

Rover grupas vadītājs kopā ar vietējo gidu izvērtēs, kurš ceļš ir labāks un drošāks.

Pārvarot šo saražģīto posmu ceļš kļūs vieglāks.

Nonākam līdz vietai, kas pazīstama kā Gondogoro ciems (šeit gan ir tikai pāris akmens būdiņs ganiem)

Tālāk mums jāšķērso neliela upe, lai turpinātu ceļu gar sānmorēnas grēdu.

Nokļūsim zemākos augstumos, kur gaiss ir maigāks, redzam, ka augi kļūst kuplāki, un koki ir lielāki par mums.

Turpinām ceļu lejup līdz ielejas apakšai, kur ierīkosim nometni Saitcho (3350 m) – smilšainā vietā ar retām zālēm upes krastā, kur satiekas Gondogoro un Charakusa ielejas.

Pēc nedēļas augstkalnu reģionos, beidzot varēsim izbaudīt skābekļa bagāto gaisu zem 4000 metriem un naktī klausīties upes čalošanu! 

Pārgājiens ~6 stundas

Nakts teltī (B,P,V)

16. diena

Rezerves diena

Šādos ceļojumos bieži var rasties saražģījumi, tāpēc ir svarīgi ieplānot rezerves dienu.

Ja līdz šim posmam nav bijušas aizkavēšanās, šī diena būs labi pelnīta atpūtas diena.

Saitcho ir lieliska vieta, kur atpūsties, palsīt grāmatu vai izmazgāt drēbes.

Tiem, kam ir neizsmeļams piedzīvojumu gars, būs iespēja doties pārgājienā uz Charakusa ieleju.

Ja izvēlēsimies doties pārgājienā, dienu sāksim diezgan agri un sekosim vietējo mednieku takai līdz sānmorēnai, kas ved gar Charakusa ledāju

Pārvarot ledāju, kas klāts ar akmeņiem un ledu, atkal nokļūsim uz sānmorēnas, līdz varēsim uzkāpt uz galvenā Charakusa ledāja.

Cik tālu šodien spēsim doties, būs atkarīgs no starta laika, ledāja apstākļiem un grupas enerģijas, centīsimies paspēt ieraudzīt K6 un K7 virsotnes.

Pārgājiens ~8 stundas

Nakts teltī (B,P,V)

17. diena

Noslēdzošā pārgājiena diena līdz Hušes ciemam (3050 m)

Esam beidzot nost no ledāja un zemāk par 4000 metriem, dienas temperatūra var sasniegt vairāk nekā 30 grādus, tāpēc ir vērts sākt agri, lai izvairītos no dienas karstuma.

Šī būs samērā viegla diena, ejot lejup pa upi, kas plūst no Gondogoro un Charakusa ledājiem, līdz tā satiekas ar upēm, kas iztek no Masherbrum un Ailling ledājiem.

Šeit ieleja pagriežas uz dienvidiem, un sākam pamanīt pirmās apdzīvotības pazīmes – mūrus un vienkāršākus mājokļus.

Nonākam līdz plašajiem Hušes laukiem, kas blakus plato, kur atrodas galvenais ciems.

Huše ir samērā liels ciems ar šaurām ieliņām un ēkām.

Tradicionālās mājas ir celtas no noapaļotiem upes akmeņiem un parasti ir divos stāvos – dzīvnieki dzīvo apakšā, cilvēki – augšā.

Hušē ir arī mūsdienīgākas ēkas, veikals, skola

Pārgājiens ~4 stundas

Nakts teltī (B,P,V)

18. diena

Brauciens uz Skardu (2500 mvjl.)

Tāpat kā mūsu pārgājiena sākumā, mēs šķersosim Karakoruma ielejām aizraujošā džipu pārbraucienā.

Ceļš atpakaļ nav tik nogurdinošs un baudu acīm sniegs lieliskās ainavas mums līdzās.

Braucot lejup pa ieleju apskatīsim lauksaimniecības ciematus.

Šķērsosim karājošo tiltu pār Šajoku, lai nokļūtu uz asfaltēta ceļa, kas būs neticama atgriešanās civilizācijā.

Pēc ierašanās Baltistānas galvaspilsētā iekārtojamies viesnīcā un baudām pirmo karsto dušu vairāk nekā divu nedēļu laikā!

Nakts viesnīcā (B,P,V)

19. diena

Lidojums uz Islamabadu.

Rīta lidojums uz Islamabadu.
Pēcpusdienā brīvais laiks pilsētas apskatei.

Nakts viesnīcā (B,P,V)

20. diena

Rezerves diena

Skardu lidosta ir atkarīga no laika apstākļiem, kas nozīmē, ka lidmašīnas lidos tikai tad, ja redzamība ļauj pilotam redzēt skrejceļu pie nolaišanās.

Par laimi, laika apstākļi Karakorumā pārsvarā ir skaidri.
Ja nevaram lidot, dosimies uz Islamabadu pa ceļu, braucot pa iespaidīgo Karakoruma šoseju. Ja iepriekš lidojām uz Skardu, tas būs papildu bonuss, jo arī šis brauciens ir fantastiska pieredze pats par sevi.

Nakts viesnīcā (B,P,V)

21. diena

Lidojums

Lidojums: Islamabada - Stambula - Rīga

Paldies Tev Pakistāna - Tu biji maģiska!

Ieteicamo mantu saraksts

Guļammaiss (iespējams iznomāt)

ar aptuveno komforta temperetatūru +5/0*C

Mugursoma 45-60 l (iespējams iznomāt)

ar lietus pārvalku, gurnu sprādzi un iestrādātu svilpi + ūdens necaurlaidīgs maiss drēbēm un guļammaisam

Saliekamās Trekinga nūjas (iespējams iznomāt)

ar cilpām, nevis cimdiņiem pie roktura, palīdz noņemt līdz pat 20% somas svara no pleciem un ceļiem, ļauj vieglāk balansēt un uztur asinsriti rokās

Sporta soma

auduma soma jeb duffle bag, vēlams ūdens izturīga

Sēžamais

mazs, salokāms paklājiņš, uz kura apsēsties, kad apkārt viss ciets, slapjš, netīrs un/vai auksts

Pārgājiena zābaki

ūdensizturīgi, vēlams nubuka ādas, augstie pārgājienu zābaki ar cieto zoli, lai pie lielas slodzes, akmeņiem un smagas somas pasargātu pēdas un potīšu locītavs

Maiņas apavi

vieglas botas, kurās atpūtināt kājas no pārgājiena apaviem vai, galējas nepieciešamības gadījumā, noiet pārgājienu

Sporta apavi + čības, sandales

Gumijas čības vai sandales

siltam laikam, dušām, pludmalei, baseinam, kāju atpūtināšanai

Kompakta siltā jaka

plāna, vēlams dūnu, jaka, ko var izmantot kā termoslāni vakaros un aukstos apstākļos

Lietus jaka vai pončo

ar GoreTex un vismaz 10000mm ūdens noturību, der arī labs neilona lietus pončo (ne tas, kas ir plastmasas plēve)

Bahilas jeb getras

lai lietus laikā apavos nelīst un caur biksēm/zeķēm neiesūcas ūdens

Garās pārgājienu bikses

vēlams no elastīga materiāla, komfortablas, ātri žūstošas, der arī sporta legingi

Šorti

paredzēti karstākām dienām, ātri žūstoši

Flīsa plānā vai biezā jaka

no poliestera auduma, kas kalpos kā termoslānis, biezums atkarīgs no sezonas

Krekls ar garām piedurknēm

noderēs ne tikai siltumam, bet arī pret saules apdegumiem, no poliestera vai plāna merino vilnas auduma

Termoveļa

krekls ar garām rokām + bikses, vislabākā būs no merino vilnas

Sporta T-krekli (3-5 gab.)

viegli, komfortabli, ātri žūstoši, vēlams mikrošķiedras jeb poliestera auduma

Ērta sporta apakšveļa

Peldkostīms/peldbikses, dvielis

viegls sporta dvielis, mikrošķiedras auduma

Siltā cepure

Plāni cimdi

skriešanas vai pārgājienu cimdi bez oderes un siltinājuma

Pārgājienu zeķes (2-3 pāri)

specializētās pārgājienu zeķes, atbilsotšas sezonai, papildus var paņemt kompresijas zeķes vai getras, lai pēc pārgājiena vieglākas kājas

Siltās zeķes

Vēsās naktīs vieglāk aizmigt, ja kājās ir tīras un siltas zeķes

Saulesbrilles

Saules aizsargkrēms

vismaz SPF 30, vēlams SPF 50

Ūdens sistēma vai uzpildāma pudele

kur ieliet vismaz 2l ūdens

Termoss

ar tilpumu vismaz 0,5-0,7L, lai neapsaldētu kaklu, dzerot aukstu ūdeni vēsā laikā

Uzkodas

žāvēti augļi, rieksti, šokolāde vai enerģijas batoņi pauzītēm

Aptieciņa

Sorbex/Smecta, Mezym Forte, Rennie, Ibumetin, Bepanthen un citi palīgi sev vien zināmām kaitēm (piem. alerģiju). Iesakām paņemt pāris tabletes, nevis visu iepakojumu. Tulznu plāksteri, Diclac un elastīgā saite locītavu/muskuļu kaitēm. Obligāti elektrolīti un magnijs.

Personīgās higiēnas lietas

zobupasta, zobubirste, WC papīrs, šampūns, lūpu balzams, mitrās salvetes, pēc iespējas mazākos iepakojumos

Ausu aizbāžņi

nekad nevar zināt, kurš no grupas krāks vai ballēs līdz rītam

Powerbanka

ar ietilpību visamz 10000mAh

Pieres lukturis

ar rezerves baterijām

Foto

Tev vēl varētu patikt doties uz...

Aplūko vēl šos galamērķus pēc līdzīgiem parametriem.

background image background image

Iedvesmas stāsti

Atrodi iedvesmu nākamajam izaicinājumam un iegūsti padomus no ceļotājiem, kas to jau ir piedzīvojuši.

...