Pieejamie datumi

Jauni datumi
02. dec - 12. dec, 2024
Cena
4200 EUR
Vadītājs
Sandra Juzāne Sandra Juzāne

Par braucienu

Galamērķis
Uganda
Izaicinājuma veids
Piedzīvojums, Roadtrip
Grūtība
Viegls

Apraksts

Ir pienācis laiks Tavu ceļotāja pieredzi pacelt jaunā līmenī un doties uz valsti, kura atrodas tieši uz ekvatora līnijas – uz Ugandu!
 
Tieši tur mēs izbaudīsim sajūtas, kā ir balansēt uz pasaules vidus un vai tiešām olu var novietot tā, ka tā neapkrīt. Iesildījušies ar pirmajiem iespaidiem, ienirsim Āfrikas valsts dzīlēs, kas tikai pirms apmēram 15 gadiem atvēra savas durvis viesiem no citām pasaules valstīm jeb avantūristiem. :)

Šajā braucienā kāpsim dzelzs bezceļu rumakos un apbrauksim apkārt teju pusei valsts. Kā pirmo apmeklēsim Mburo nacionālo parku, kas klāts ar zaļojošiem mežiem un ezeriem, kuru krastos mīt neskaitāmi bari ar zebrām, žirafēm, antilopēm, kā arī citiem eksotiskiem dzīvniekiem.

Turpinājumā mūsu ceļš vedīs uz Kigezi augstieni. Tā ir viena no zaļākajām un daudzveidīgākajām vietām visā valstī, kas var lepoties ar ziliem ezeriem un augstiem, snaudošiem vulkāniem, kuru pakājē mīt puse no pasaules Kalnu Gorillu populācijas (to te ir aptuveni 320). Šis ir katra dabas mīļotāja sapnis – kaut reizi dzīvē šeit nokļūt, lai tās apskatītu. Pārgājiena ekspedīcija ar gorillu uzmeklēšanu ir ekskluzīva un ļoti limitēta, tāpēc arī tik īpaša. Mēs izbaudīsim ik mirkli šajos Ugandas džungļos!

Izpeldējušies, izbraukuši ar laivām un SUP dēļiem pa Mutanda ezeru, dosimies  uz Karalienes Elizabetes nacionālo parku, kas var plašām stepēm, blīviem papirusu purviem un plašo Edvarda ezeru, kuru krastos mīt flamingo, ziloņi un nīlzirgi.

Izbaudījuši vairāku dienu safari bezceļos, zinoša vietējā reindžera pavadībā ienirsim lietus mežos, lai uzmeklētu šimpanzes. Jā, tieši tāpat kā gorillas, arī to te ir neizsakāmi daudz! Protams, izcils dažu stundu pārgājiens mums tikai pastiprinās īsto Āfrikas garšu.

Lai ceļojumu padarītu pavisam īpašu, visas naktis pavadīsim labiekārtotos kempingos, skats uz džungļiem, restorānos tiek servēti gardi ēdieni un, protams, autentiska atmosfēra.

Pievienojies un iemīli šo šarmanto Āfrikas valsti – Ugandu!

Ceļojuma maršruts kartē apskatāms ŠEIT!Par galamērķi

Ilgums
11 dienas
Nakšņošana
Kempings, Viesu nams
Valūta
Ugandas šiliņš (UGX)
Dokumenti
Pasei jābūt derīgai vēl 6 mēnešus pēc plānotā ceļojuma beigām. Nepieciešama vīza un vakcinācija pret dzelteno drudzi.
Maksimālais grupas dalībnieku skaits
12

Cenā iekļauts

Cenā nav iekļauts:
Personīgie tēriņi , Ugandas vīza (50 eiro) , Degvielas izmaksas (apm. 100 eiro) , Pārtikas izdevumi , Ceļojuma apdrošināšana

Dienu plāns

Dienas
1. diena

No rīta tiksimies lidostā, lai būtu gatavi doties pretim brīnišķīgam piedzīvojumam!
Lidojums: Rīga – Stambula – Entebbe

2. diena

Agri no rīta ielidojam Ugandas Entebbe starptautiskajā lidostā.
Pavisam neticami ir tas, ka esam turpat blakus ekvatoram, un šeit ir mūžīgā vasara. Apraduši ar pirmajiem saules stariem, lidostā saņemsim savus nomas auto un bezceļu piedzīvojums varēs sākties.

Piedzīvojums var sākties! Piestāsim vietējā veikalā pēc svaigiem augļiem, kāda atspirdzinoša dzēriena un būsim gatavi kolosālam pārbraucienam uz Mburo ezeru, pa ceļam izbaudot pieturvietu tieši uz ekvatora. Netālu no tā atrodas arī kempings, kurā nakšņosim. 

Ceļš ilgs apmēram sešas stundas, kuras būs piepildītas ar aizraujošiem un ainaviskiem Āfrikas skatiem ik uz stūra.

Nakts kempingā.

3. diena

Rīts, kurā sākas mūsu Āfrikas stāsta krāšņās lappuses. Atšķetināsim Mburo ezera nacionālā parka ceļus dodoties meklēt dažnedažādos dzīvniekus.

Šis ir viens no mazākajiem un reizē kolorītākajiem Ugandas parkiem, kas piepildīts ar zaļojošiem mežiem, kurus ieskauj stāvas klintis. Kopumā šeit atrodas 14 lielāki un mazāki ezeri, kuru krastos sastapsim zebras, antilopes un žirafes. Šis būs kārtīgs safari, kurā paši dosimies izpētīt visu, ko skaistā daba mums piedāvās.

Starp citu, šis ir viens no retajiem nacionālajiem parkiem Āfrikā, kurā ir atļauts doties nakts safari izbraucienā, lai savām acīm vērotu hiēnas, leopardus un citus kaķveidīgos.

Nakts kempingā.

4. diena

Oh, Āfrika! Matiem plīvojot dosimies dziļāk Ugandā, pa bezceļiem un ceļiem sasniedzot Kigezi augstieni, kas ir viens no auglīgākajiem un gleznainākajiem Ugandas reģioniem. Gluži, kā Latvijai “Latgale”, šī vieta ir pildīta ar plašiem ziliem ezeriem.  

Brauksim tālāk gar terasveida nogāzēm un snaudošiem vulkāniem, kas klusībā tā vien gaida savu uznācienu, līdz nokļūsim līdzās Bunyonyi un Mutandas ezeram. Brauciens aizņems aptuveni 7-9 stundas. Nākamās trīs dienas pavadīsim ērtos apartamentos. Izbaudīsim mierpilnu vakaru restorānā ar skatu uz ezeru.

Nakts apartamentos pie ezera.

5. diena

Šī būs diena, kuru Tu nekad neaizmirsīsi! Uganda ir vieta, kur dzīvo puse no pasaules Gorillu populācijas (to šeit ir aptuveni 320 ). Tev būs ekskluzīva iespēja satikt tās brīvā dabā un pavadīt stundu kopā ar tām.  

Graciozo saimi dosimies uzmeklēt miglas tītajos, mežainajos Bvindi džungļos. Ekspedīcija aizņems 2 līdz 8 stundas atkarībā no tā, kā mums veiksies un cik tālu šie mierpilnie dzīvnieki būs izdomājuši doties. Pēc pārgājiena veldzēsimies ezerā un baudīsim mierpilnu atpūtu kempingā.

Nakts apartamentos pie ezera.

6. diena

Labrīt! Jauna diena, jauns piedzīvojums! Laiks doties kanoe izbraucienā atklāt Mutanda ezeru, kur autentiskās kanoe laivās, vietējo gidu pavadībā nokļūsim uz nelielas salas, kur dzīvo aptuveni 400 iedzīvotāji.

Apmeklēsim vietējo skolu un izbaudīsim bērnu priekšnesumus.

Izstaigāsim salas skaistākos apskates objektus.

Pusdienlaikā peldēsimies siltajā ezerā un izbaudīsim saulrieta braucienu ar SUP dēļiem.

Nakts apartamentos pie ezera.

7. diena

Izberzējam acis, paēdam spēcinošas brokastis un aidā, pirmā pietura mums paradzēta Batwa meža cilvēku ciltī, kuri laipni mums izrādīs savas tradīcijas un sgaidīs ar kārtīgu ciema kori.
Tālāk lecam savos bezceļa auto un braucam uz Karalienes Elizabetes nacionālo parku, kas var lepoties ar plašām stepēm, blīviem papirusu purviem un un skaisto Edvarda ezeru.

Nav brīnums, ka karaliene izvēlējās tieši šo kā savu nacionālo parku, jo tieši šeit ir viens no lielākajiem bioloģiskās daudzveidības rādītājiem Āfrikā. 

Kopumā ceļojums ar auto būs apmēram septiņas stundu ilgs. Tā laikā pilnībā nomainīsies daba, un pa ceļam varēsim vērot kolorīto Āfriku.


Vakarā baudīsim gardu maltīti restorānā.

Nakts kempingā pie upes.

8. diena

Atpūtušies pēc pārbrauciena, ar platu smaidu būsim gatavi doties tālāk piedzīvojumos. 

Dienu iesāksim ar laivu braucienu Kazingas kanālā, kuras krastos mīt tādi eksotiski dzīvnieki  kā ziloņi, nīlzirgi un flamingo. Pēcpusdienā dosimies safari izbraucienā pa krāšņo Elizabetes nacionālo parku, lai jau vakarā viens otram rādītu pārsteidzošās fotogrāfijas no šīs dienas piedzīvojuma.

Nakts kempingā pie upes.

9. diena

Šī ir diena, kurā esam Tev sarūpējuši vēl vienu pārsteigumu, ko iespējams arī gaidīji jau ilgu laiku. Pēcpusdienas pārgājiens lietus mežā, lai uzmeklētu šimpanžu barus! Centīsimies būt mierpilni, lai nelielās ekspedīcijas laikā pēc iespējas vairāk un labāk tos varētu uzlūkot. Šis parks ir pildīts arī ar neskaitāmi daudz dažādām putnu sugām, kas mūsu dienu padarīs jo īpaši krāšņu.

Brauciens līdz pārgājienam aizņems aptuveni trīs stundas.

Nakts noslēpumainā meža kempingā.

10. diena

Heisā, hopsā!
Šī diena iesāksies ar aizraujošu pastaigu pa vietējo ciematu kur apmeklēsim dažādus mājdarītājus, kā grozu pinējas, kafijas audzētājās, vietējo šamani un pats kolorītākais nostūris ciemā ir banānu džina darītava.
Tālāk esam gatavi noslēdzošajam bezceļa posmam, kas alīdzinoši ar citiem ceļiem būs pavisam labs. Gar ezeriem, banānu plantācijām un zaļojošām pļavām mēs atgriezīsimies Ugandas galvaspilsētā, kurā apmeklēsim autentisku restorānu, baudīsim gardus dzērienus un saulrietu.

Sveiksim viens otru, ar izcilu ceļojumu apkārt Ugandai.

11. diena

No rīta dodamies uz lidostu, lai jau vakarā būtu atpakaļ mājās.


Paldies Tev, Uganda, Tu biji fascinējoša!

Ieteicamo mantu saraksts

Mugursoma (iespējams iznomāt) vai čemodāns

šajā braucienā varat ņemt līdzi mugursomu vai čemodānu, jo pārgājienos dosimies ar dienas mazajām somām

Mazā dienas mugursoma 10-20l

Iepirkumu maisiņš

auduma vai plastmasas, kur ielikt pirkumus vai suvenīrus. Saudzēsim dabu arī citās valstīs! :)

Pārgājiena apavi

universāli, vidēja augstuma - mēs izvēlamies tādus, kuri labi satur potīti, ūdensnecaurlaidīgi, elpojoši

Maiņas apavi

vieglas botas, kurās atpūtināt kājas no pārgājiena apaviem vai, galējas nepieciešamības gadījumā, noiet pārgājienu

Sporta apavi + čības, sandales

Gumijas čības vai sandales

siltam laikam, dušām, pludmalei, baseinam, kāju atpūtināšanai

Kompakta siltā jaka

plāna, vēlams dūnu, jaka, ko var izmantot kā termoslāni vakaros un aukstos apstākļos

Garās pārgājienu bikses

vēlams no elastīga materiāla, komfortablas, ātri žūstošas, der arī sporta legingi

Šorti

paredzēti karstākām dienām, ātri žūstoši

Krekls ar garām piedurknēm

noderēs ne tikai siltumam, bet arī pret saules apdegumiem, no poliestera vai plāna merino vilnas auduma

Sporta T-krekli (3-5 gab.)

viegli, komfortabli, ātri žūstoši, vēlams mikrošķiedras jeb poliestera auduma

Ērta sporta apakšveļa

Peldkostīms/peldbikses, dvielis

viegls sporta dvielis, mikrošķiedras auduma

Cepure

pret lietu un sauli

Laikapstākļiem atbilstošs apģērbs

ko uzvilkt pilsētā vai uz vakariņām

Saulesbrilles

Saules aizsargkrēms

vismaz SPF 30, vēlams SPF 50

Uzpildāma ūdens pudele

Uzkodas

žāvēti augļi, rieksti, šokolāde vai enerģijas batoņi pauzītēm

Aptieciņa

Sorbex/Smecta, Mezym Forte, Rennie, Ibumetin, Bepanthen un citi palīgi sev vien zināmām kaitēm (piem. alerģiju), iesakām paņemt pāris tabletes, nevis visu iepakojumu. Tulznu plāksteri.

Līdzeklis pret insektiem

vai citronellas ēteriskā eļļa

Ausu aizbāžņi

nekad nevar zināt, kurš no grupas krāks vai ballēs līdz rītam

Powerbanka

ar ietilpību visamz 10000mAh

Foto

Tev vēl varētu patikt doties uz...

Aplūko vēl šos galamērķus pēc līdzīgiem parametriem.

background image background image

Iedvesmas stāsti

Atrodi iedvesmu nākamajam izaicinājumam un iegūsti padomus no ceļotājiem, kas to jau ir piedzīvojuši.

...