Pieejamie datumi

Jauni datumi
09. jūn - 16. jūn, 2024
Pērkot līdz 1. februārim
1350 EUR
Cena piesakoties vēlāk
1400 EUR
Vadītājs
Anna Kanepone Anna Kanepone
Jauni datumi
11. sep - 18. sep, 2024
Pērkot līdz 1. februārim
1350 EUR
Cena piesakoties vēlāk
1400 EUR
Vadītājs
Sandra Juzāne Sandra Juzāne

Par braucienu

Galamērķis
Melnkalne
Grūtība
Vidējs

Apraksts

Lec piedzīvojumā un kopā ar mums dodies uz Balkānu apslēpto pērli - Melnkalni! Majestātiski kalni, ezeri, krāčainas upes un kristālzila jūra - Melnkalnē atradīsi to, ko vien sirds kāro un vēl vairāk!

Ceļojuma laikā Tev būs iespēja iepazīt Melnkalnes kalnaino daļu, dodoties pārgājienos gar ledāju ezeriem uz augstākajām un skaistākajām virsotnēm Durmitora nacionālajā parkā, izmēģināt raftingu Taras upē, kas plūst caur dziļāko kanjonu Eiropā, kā arī izbaudīt saulaino Adrijas jūras piekrastes daļu!

Kopīgi sagaidīsim saullēktu Kotoras līcī uz SUP dēļiem, ar motorlaivu dosimies izbraucienā uz Adrijas jūras pērli - Zilo alu, pa ceļam apskatot arī nelielu baznīcu uz saliņas un pamestos zemūdeņu tuneļus, kā arī vērosim pelikānus no kajakiem lielākajā ezerā Balkānos - Skadaras ezerā.

Pēcpusdienās ķersim sauli un izbaudīsim peldes dzidrajā Adrijas jūrā, apskatīsim Svētā Nikola salu, ko sauc arī par Melnkalnes “havajām” un saulrietus sagaidīsim lieliskā kompānijā, senajās viduslaiku pilsētiņās - Kotorā, Budvā un Tivat - nogaršojot tradicionālos ēdienus un baudot vīnu vietējā vīna darītavā.

Izklausās labi? Pievienojies mums un metamies šajā piedzīvojumā kopā!

Par galamērķi

Ilgums
8 dienas
Nakšņošana
Viesu nams
Valūta
EUR
Valoda
melnkalniešu, serbu, bosniešu, albāņu un horvātu
Dokumenti
eID vai pase
Maksimālais grupas dalībnieku skaits
12

Cenā iekļauts

Cenā nav iekļauts:
Pārtikas izdevumi (pusdienas/vakariņas) , Ceļojuma apdrošināšana , Personīgie tēriņi

Dienu plāns

Dienas
1. diena

No rīta izlidojam no Rīgas un jau agrā pēcpusdienā esam Melnkalnē - Balkānu vislabāk apslēptajā pērlē!
Lecam busiņā un, traucoties garām brīnišķīgiem skatiem uz plašo Bokas līci un nelielajiem ciematiņiem, cauri kalniem dodamies uz Durmitoras nacionālo parku, kas iekļauts arī Unesco pasaules mantojuma sarakstā. Pa ceļam apstājamies pilsētiņā Nikšič, lai paēstu pusdienas, kā arī nobaudītu vietējo Nikšič alu un vakarpusē sasniedzam Žabljak pilsētiņu, kas atrodas pašā nacionālā parka sirdī.
Iekārtojamies viesu namā un dodamies apskatīt pilsētiņu.

2. diena

Labi izgulējušies un atpūtušies, no rīta braucam uz mūsu pārgājiena sākuma punktu, no kura tālumā uz mums jau noraugās mūsu pārgājiena galamērķis - Prutaš virsotne, kas lepni paceļas 2393 m augstumā.
Pa ceļam uz virsotni mums paveras skats gan uz Melnkalnes augstāko virsotni Bobotov kuk, gan arī uz nelieliem kalnu ezeriņiem, kas veidojušies ledāju kušanas ietekmē.
Sasniedzot virsotni, līdz ar 5 zvaigžņu vērtu panorāmas skatu, iestiprināmies ar līdzi paņemtajām pusdienas un tad jau dodamies atpakaļ uz pārgājiena sākuma punktu.
Atpakaļceļā pirms dodamies vakariņās, piestājam arī pie ledāju ezeriem, kas, brīžiem gluži melnās nokrāsas, iesaukti arī par Melnajiem ezeriem.

11 km, 686m kāpums + 4.7 km, 147 m kāpums

3. diena

Pēc spēcinošām brokastīm viesu namā, dodamies īsā pārbraucienā līdz pārgājiena sākuma punktam - Sedlo pass.
Īsa iesildīšanās un esam gatavi otrās dienas pārgājienam.
Dosimies caur Surutka ieleju un pēc stāva kāpiena augšup, tur jau tā ir - Melnkalnes augstākā virsotne Bobotov Kuk, kas lepni paceļas virs visām pārējām virsotnēm 2523 m augstumā!
Pēc nelielām pusdienām virsotnē, kuru laikā uzņemam enerģiju, esam gatavi atpakaļceļam un dodamies uz Zabljak pilsētu, kur mūs sagaida atpūta un godam nopelnītas vakariņas.
12 km, 722 m kāpums

4. diena

Rītu sākam ar nelielu pārgājienu krāšņajā Taras kanjonā uz netālu esošo Ćurevac skatu punktu, bet pēcpusdienā, lai atpūtinātu kājas, kā arī iepazītu Melnkalnes dabu no pavisam citas perspektīvas, laidīsimies raftinga piedzīvojumā krāčainajā Taras upē, atvēsināsimies, lecot ūdenī, un peldēsimies ūdenskritumos.
Pēc brauciena atgriezīsimies Tivat pilsētā, kur iekārtosimies viesu namā un izturīgākie varēs doties arī naksnīgā pastaigā pa pilsētas centru.
8 km, 113 m + raftings 14 km

5. diena

Dienu iesākam ar došanos uz vēsturisko Kotor pilsētiņu, kur mūs jau sagaida motorlaiva, kas vedīs piedzīvojumā uz maģisko Zilo alu! Traucamies garām nelielajiem ciematiņiem Bokas līča piekrastē, piestājam pie unikālās Our lady on the rocks baznīcas, kas uzcelta uz nelielas saliņas, kā arī apstājamies uz atspirdzinošu peldi Adrijas jūrā, pie reizes apskatot arī pamesto zemūdeņu bāzes tuneli, kas celts padomju laikā. Pavisam drīz sasniedzam arī mūsu galamērķi - Zilo alu, kas saules gaismā atspīd neona zilā krāsā. Atgriežoties atpakaļ Kotorā, pastaigājamies pa kaķu pilnajām mazajām ieliņām un tad jau dodamies arī augšā uz pašu Kotoras cietoksni, no kura paveras elpu aizraujošs skats uz visu plašo Bokas līci. Pēc vakariņām pilsētā dodamies atpakaļ uz viesu namu.

6. diena

Agri no rīta dodamies uz vēsturisko zvejnieku ciematiņu Virpazar, kas atrodas Balkānos lielākā ezera Skadar krastā un ir slavens ar putnu daudzveidību, kā arī savieno Melnkalni ar Albāniju.
Ciematā mūs sagaidīs kajaki un dosimies braucienā ar laivām, bez steigas peldot garām mazām saliņām, uz kuras mājvietu atrod pelikāni, vēsturiskiem cietokšņiem, kā arī baudīsim neskarto dabu. Pēc izbrauciena ar kajakiem, apskatam nelielo ciematu, kā arī tajā esošo cietoksni un braucam uz netālu esošo vīna darītavu baudīt vīnu, kā arī tradicionālās uzkodas vairāk nekā 300 gadus senā ģimenes vīna darītavā.
Atpakaļceļā piestājam arī vietā, no kuras var redzēt ekskluzīvo Sveti Stefan salu, kas uzbūvēta 15.gs. Adrijas jūras krastā.

7. diena

Agri no rīta dodamies uz Movida pludmali, no kurienes instruktora pavadībā dosimies sagaidīt saullēktu Bokas līcī uz SUP dēļiem, izbraucot cauri gan Solila dabas rezervātam, kur rudenī mēdz “piestāt” arī flamingo, gan arī apstāties pie nelielās Gospa od Milosrđa saliņas, uz kuras uzcelta neliela baznīciņa.
Pēc supošanas braucam uz Budvas pilsētiņu, kas atrodas Adrijas jūras krastā un ir slavena ar savu izcili saglabājušos viduslaiku vecpilsētu, kā arī smilšainajām pludmalēm.
No Budvas tālāk dodamies ar kuģīti uz blakus esošo Sveti Nikola salu, kas tiek saukta arī par vietējo Havaju salu, kur atvēlam laiku saules baudīšanai, peldēm, kā arī salas izpētei.
Atgriežoties Budvā, visiem brīvais laiks pilsētas izpētei un tad jau laiks arī vakariņām naksnīgajā vecpilsētā, atzīmējot pēdējo vakaru kopā.
6 km ar supiem

8. diena

Rītu iesākam ar pastaigu pa Tivat pilsētiņas moderno promenādi, vērojot garām peldošās jahtas, un tad jau dodamies arī uz lidostu!

Foto

Tev vēl varētu patikt doties uz...

Aplūko vēl šos galamērķus pēc līdzīgiem parametriem.

background image background image

Iedvesmas stāsti

Atrodi iedvesmu nākamajam izaicinājumam un iegūsti padomus no ceļotājiem, kas to jau ir piedzīvojuši.

...