Pieejamie datumi

Pēdējās vietas
11. sep - 18. sep, 2024
Atlikušas 3 vietas
1400 EUR
Izpārdots
09. jūn - 16. jūn, 2024
Cena
1400 EUR
Vadītājs
Anna Kanepone Anna Kanepone

Par braucienu

Galamērķis
Melnkalne
Izaicinājuma veids
Pārgājiens, Piedzīvojums
Grūtība
Vidējs

Apraksts

Lec piedzīvojumā un kopā ar mums dodies uz Balkānu apslēpto pērli - Melnkalni! Majestātiski kalni, ezeri, krāčainas upes un kristālzila jūra - Melnkalnē atradīsi to, ko vien sirds kāro un vēl vairāk!

Ceļojuma laikā Tev būs iespēja iepazīt Melnkalnes kalnaino daļu, dodoties pārgājienos gar ledāju ezeriem uz augstākajām un skaistākajām virsotnēm Durmitora nacionālajā parkā, izmēģināt raftingu Taras upē, kā arī laisties ar zip-line cauri dziļākajam kanjonam Eiropā, kā arī izbaudīt saulaino Adrijas jūras piekrastes daļu!

Kopīgi sagaidīsim saullēktu Kotoras līcī uz SUP dēļiem, ar motorlaivu dosimies izbraucienā uz Adrijas jūras pērli - Zilo alu, pa ceļam apskatot arī nelielu baznīcu uz saliņas un pamestos zemūdeņu tuneļus, kā arī vērosim pelikānus no laivas lielākajā ezerā Balkānos - Skadaras ezerā.

Pēcpusdienās ķersim sauli, izbaudīsim peldes un snorkelēsim dzidrajā Adrijas jūrā un saulrietus sagaidīsim lieliskā kompānijā, senajās viduslaiku pilsētiņās - Kotorā, Petrovacā un Budvā - nogaršojot tradicionālos ēdienus un baudot vīnu vietējā vīna darītavā.

Izklausās labi? Pievienojies mums un metamies šajā piedzīvojumā kopā!

Par galamērķi

Ilgums
8 dienas
Nakšņošana
Viesu nams
Valūta
EUR
Valoda
melnkalniešu, serbu, bosniešu, albāņu un horvātu
Dokumenti
eID vai pase
Maksimālais grupas dalībnieku skaits
12
Ņem vērā!
Liec aiz auss, ka šis brauciens nav tiem, kam primāri interesē komforts.

Cenā iekļauts

Cenā nav iekļauts:
Pārtikas izdevumi (pusdienas/vakariņas) , Ceļojuma apdrošināšana , Personīgie tēriņi , Zip-line brauciens pāri Taras kanjonam tiem, kam būs interese

Dienu plāns

Dienas
1. diena

No rīta izlidojam no Rīgas un jau pavisam drīz esam Melnkalnē - Balkānu vislabāk apslēptajā pērlē!
Lecam busiņā un, garām traucoties brīnišķīgiem skatiem uz plašo Bokas līci un nelielajiem ciematiņiem, cauri kalniem dodamies uz Durmitoras nacionālo parku, kas iekļauts arī Unesco pasaules mantojuma sarakstā.

Pa ceļam apstājamies pilsētiņā Nikšič, lai paēstu pusdienas, kā arī nobaudītu vietējo Nikšič alu un vakarpusē sasniedzam Žabljak pilsētiņu, kas atrodas pašā nacionālā parka sirdī.

Iekārtojamies viesu namā un dodamies vakara pastaigā pa pilsētu, kā arī kopīgās vakariņās.

2. diena

Labi izgulējušies un atpūtušies, no rīta braucam uz mūsu pirmā pārgājiena sākuma punktu un dodamies uz Crvena greda virsotni, kas atrodas 2’146 m augstumā.
Ceļš uz virsotni ved caur nelielu mežu, ziedošām pļavām, kā arī klinšu ieskautu taku, kas ik mirkli paver aizvien plašāku skatu uz lejā esošajiem ledāju ezeriņiem, kā arī apkārtējām virsotnēm.
Dienas otrajā pusē dodamies nelielā pastaigā apkārt Melnajam ezeram, kas cēlies no ledājiem un nosaukumu ieguvis savas brīžiem gluži melnās nokrāsas dēļ, kā arī nopeldamies atspirdzinošajā ūdenī.


9 km, 400 m kāpums + 4.7 km, 147 m kāpums

3. diena

Agri no rīta braucam uz mūsu pārgājiena sākuma punktu, no kura tālumā uz mums jau noraugās mūsu pārgājiena galamērķis - Prutaš virsotne, kas lepni paceļas 2’393 m augstumā.
Pa ceļam uz virsotni mums paveras skats gan uz Melnkalnes augstāko virsotni - Bobotov kuk -, gan arī nelieliem kalnu ezeriņiem, kas veidojušies ledāju kušanas ietekmē.
Sasniedzot virsotni, līdz ar 5 zvaigžņu vērtu panorāmas skatu, iestiprinamies ar līdzi paņemtajām pusdienām un tad jau dodamies atpakaļ uz pārgājiena sākuma punktu.
Vakarpusē dodamies apskatīt Žabljak pilsētiņu.


11 km, 686m kāpums

4. diena

Pēc spēcinošām brokastīm viesu namā, dodamies īsā pārbraucienā līdz pārgājiena sākuma punktam - Sedlo pass. Īsa iesildīšanās un esam gatavi trešās dienas pārgājienam.
Dosimies caur Surutka ieleju garām nelielam ezeriņam un pēc stāva kāpiena augšup, tur jau tā ir - Melnkalnes augstākā virsotne Bobotov Kuk, kas lepni paceļas virs visām pārējām virsotnēm  2’523 m augstumā!
Pēc nelielām pusdienām virsotnē, kuru laikā uzņemam enerģiju, esam gatavi atpakaļceļam un dodamies atpakaļ uz Zabljak pilsētu, kur mūs sagaida atpūta un godam nopelnītas vakariņas.

12 km, 722 m kāpums

5. diena

Rītu sākam atpūtinot kājas un iepazīstot Melnkalnes dabu no pavisam citas perspektīvas -  vietējā instruktora pavadībā laižoties ar raftu pa upi Eiropas dziļākajā kanjonā. Raftinga laikā izbraucam pa apakšu arī vērienīgajam Džurdževiča tiltam, kas savieno Taras upes krastus un lecam kristālzilajā ūdenī, lai atvēsinātos.
Pēc raftinga, drosmīgākajiem būs iespēja laisties arī pāri Taras kanjonam pa garāko un ātrāko zip-line visā Eiropā. Pēcpusdienā atvadīsimies no Durmitora parka un dosimies piekrastes virzienā uz lielāko ezeru Balkānos - Skadar. Vakarpusē noslēdzam dienu baudot brīnišķīgus vīnus ar uzkodām vietējā vīna darītavā.

raftings 6 km

6. diena

Šajā dienā rītu iesāksim ar nesteidzīgu laivas braucienu no Virpazar ciematiņa pa Skadar ezeru, kas ir slavens ar putnu daudzveidību, kā arī savieno Melnkalni ar Albāniju. Nesteidzīgi vērosim dabu, peldot garām mazām saliņām, uz kurām mājvietu atrod pelikāni, nogaršojot ezera riekstus un baudot neskarto dabu.
Pēc izbrauciena ar laivu dosimies uz Petrovac pilsētiņu, kas atrodas Adrijas jūras krastā un pēcpusdienu pavadīsim peldoties un snorkelējot vienā no skaistākajām Melnkalnes pludmalēm - Peražica Do, kam blakus atrodas arī Jugoslāvijas laikā plaši pazīstamais, taču nepabeigtais AS hotelis, kas iesaukts arī par “Melnkalnes titāniku”.
Vakarpusē sagaidīsim saulrietu un baudīsim vakariņas Budvas vecpilsētā, kas ir slavena ar savu izcili saglabājušos viduslaiku vecpilsētu un smilšainajām pludmalēm.

7. diena

Dienu iesākam ar došanos uz vēsturisko Kotor pilsētiņu, kur mūs jau sagaida motorlaiva, kas vedīs piedzīvojumā uz maģisko Zilo alu! Traucamies garām nelielajiem ciematiņiem Bokas līča piekrastē, piestājam pie unikālās Our lady on the rocks baznīcas, kas uzcelta uz nelielas saliņas, kā arī apstājamies uz atspirdzinošu peldi Adrijas jūrā, pie reizes apskatot arī pamesto zemūdeņu bāzes tuneli, kas celts padomju laikā. Pavisam drīz sasniedzam arī mūsu galamērķi - Zilo alu, kas saules gaismā atspīd neona zilā krāsā.

Atgriežoties atpakaļ Kotorā, dodamies augšā uz pašu Kotoras cietoksni, no kura paveras elpu aizraujošs skats uz visu plašo Bokas līci un vēlāk pastaigājamies pa kaķu pilnajām mazajām ieliņām. 

Vakarpusē dodamies uz Movida pludmali, un pēc īsas instruktāžas lecam uz SUP dēļiem un dodamies saulrieta braucienā pa Bokas līci, pabraucot garām Solila dabas rezervātam, kur rudenī mēdz atlidot arī flamingo un nelielajao Gospa od Milosrđa saliņas, uz kuras uzcelta neliela baznīciņa. Pēc supošanas dodamies uz restorānu, lai atzīmētu pēdējo vakaru ar svinīgām vakariņām.


(~5 km ar supiem)

8. diena

Agri no rīta paēdam brokastis un dodamies uz lidostu, lai atpūtušies un ar vieglu saules iedegumu atgrieztos atpakaļ Latvijā!

Ieteicamo mantu saraksts

Mugursoma (iespējams iznomāt) vai čemodāns

šajā braucienā varat ņemt līdzi mugursomu vai čemodānu, jo pārgājienos dosimies ar dienas mazajām somām

Mazā dienas mugursoma 10-20l

Saliekamās Trekinga nūjas (iespējams iznomāt)

ar cilpām, nevis cimdiņiem pie roktura, palīdz noņemt līdz pat 20% somas svara no pleciem un ceļiem, ļauj vieglāk balansēt un uztur asinsriti rokās

Iepirkumu maisiņš

auduma vai plastmasas, kur ielikt pirkumus vai suvenīrus. Saudzēsim dabu arī citās valstīs! :)

Sēžamais

mazs, salokāms paklājiņš, uz kura apsēsties, kad apkārt viss ciets, slapjš, netīrs un/vai auksts

Pārgājiena apavi

universāli, vidēja augstuma - mēs izvēlamies tādus, kuri labi satur potīti, ūdensnecaurlaidīgi, elpojoši

Maiņas apavi

vieglas botas, kurās atpūtināt kājas no pārgājiena apaviem vai, galējas nepieciešamības gadījumā, noiet pārgājienu

Gumijas čības vai sandales

siltam laikam, dušām, pludmalei, baseinam, kāju atpūtināšanai

Lietus jaka vai pončo

ar GoreTex un vismaz 10000mm ūdens noturību, der arī labs neilona lietus pončo (ne tas, kas ir plastmasas plēve)

Virsjaka

vēlams no GoreTex materiāla, bet der arī parastā jaka, kas ir ūdens atgrūdoša un vēja izturīga

Garās pārgājienu bikses

vēlams no elastīga materiāla, komfortablas, ātri žūstošas, der arī sporta legingi

Šorti

paredzēti karstākām dienām, ātri žūstoši

Flīsa plānā vai biezā jaka

no poliestera auduma, kas kalpos kā termoslānis, biezums atkarīgs no sezonas

Krekls ar garām piedurknēm

noderēs ne tikai siltumam, bet arī pret saules apdegumiem, no poliestera vai plāna merino vilnas auduma

Sporta T-krekli (3-5 gab.)

viegli, komfortabli, ātri žūstoši, vēlams mikrošķiedras jeb poliestera auduma

Ērta sporta apakšveļa

Peldkostīms/peldbikses, dvielis

viegls sporta dvielis, mikrošķiedras auduma

Cepure

pret lietu un sauli

Pārgājienu zeķes (2-3 pāri)

specializētās pārgājienu zeķes, atbilsotšas sezonai, papildus var paņemt kompresijas zeķes vai getras, lai pēc pārgājiena vieglākas kājas

Laikapstākļiem atbilstošs apģērbs

ko uzvilkt pilsētā vai uz vakariņām

Saulesbrilles

Saules aizsargkrēms

vismaz SPF 30, vēlams SPF 50

Ūdens sistēma vai uzpildāma pudele

kur ieliet vismaz 2l ūdens

Uzkodas

žāvēti augļi, rieksti, šokolāde vai enerģijas batoņi pauzītēm

Aptieciņa

Sorbex/Smecta, Mezym Forte, Rennie, Ibumetin, Bepanthen un citi palīgi sev vien zināmām kaitēm (piem. alerģiju), iesakām paņemt pāris tabletes, nevis visu iepakojumu. Tulznu plāksteri.

Personīgās higiēnas lietas

zobupasta, zobubirste, WC papīrs, šampūns, lūpu balzams, mitrās salvetes, pēc iespējas mazākos iepakojumos

Powerbanka

ar ietilpību visamz 10000mAh

Foto

Tev vēl varētu patikt doties uz...

Aplūko vēl šos galamērķus pēc līdzīgiem parametriem.

background image background image

Iedvesmas stāsti

Atrodi iedvesmu nākamajam izaicinājumam un iegūsti padomus no ceļotājiem, kas to jau ir piedzīvojuši.

...