Pieejamie datumi

Pēdējās vietas
07. okt - 18. okt, 2024
Atlikušas 5 vietas
2800 EUR
Vadītājs
Sandra Juzāne Sandra Juzāne

Par braucienu

Galamērķis
Laosa
Izaicinājuma veids
Piedzīvojums
Grūtība
Viegls

Apraksts

Aicinām Tevi pievienoties ceļojumam uz vienu no noslēpumainākajām un skaistākajām Āzijas valstīm ar tūkstošiem gadu bagātu vēsturi - Laosu, kur cilvēki dzīvo ciešā saskaņā ar dabu, kur budisms savijas ar pagānisku garu pielūgsmi.

Šī valsts apbur ar ainaviskiem kalnu reģioniem, kur majestātiskas kalnu grēdas savijas ar zaļojošiem mežiem, pār kuriem rītausmā paceļas maģiska migla.

Viena no retajām pasaules zemēm, kurai nav jūras robežas, bet reizē ir tūkstošiem salu, kuras vietu radušas uz simtiem upju deltu, pa kurām mierpilnā ritējumā izbrauksim ar kruīza kuģīti.

Lielākā daļa iedzīvotāju ir Lao tauta un pārējās dažādas etniskās minoritātes, bet tos visus vieno krāšņie tērpi, kas vietējo kolorītu padara vēl bagātīgāku.

Šajā ceļojumā apskatīsim mirdzošus ūdenskritumus, greznas upes, noslēpumainas alas, vietējo iedzīvotāju ciematiņus, autentiskus tempļus, skaistus kalnu, nobaudīsim vietējo virtuvi un ļausimies īstam piedzīvojuma virpulim, pēc kura atgriezties Latvijā ar nebeidzamiem stāstiem par tik skaisto Laosu.

Par galamērķi

Attālums no Rīgas
7,465 km
Ilgums
12 dienas
Nakšņošana
Viesnīcas
Valūta
Laosas kips (LAK)
Valoda
lao
Dokumenti
Pasei jābūt derīgai vēl 6 mēnešus pēc plānotā ceļojuma beigām.

Cenā iekļauts

Cenā nav iekļauts:
Personīgie tēriņi , Pārtikas izdevumi (līdz 100 EUR) , Tūristu vīza (~50 USD) , Ceļojuma apdrošināšana

Dienu plāns

Dienas
1. diena

Lidojums: Rīga - Helsinki - Bankoka

2. diena

Lidojums: Bankoka - Luang Prabang (Laosa)
Ierodamies viesmīlīgajā Laosā un dodamies izpētīt pilsētu, baudām vakariņas.

Nakts viesnīcā

3. diena

Labrīt pār Laosu! Esam gatavi piedzīvojumiem un pirmais no apskates objektiem būs slavenais Kuang Si ūdenskritums, uz kuru braucot pa ceļam piestāsim Phousi tirgū, lai iepirktu vietējos gardumus un tā pa īstam sajustu vietējo iedzīvotāju dzīves ritmu.

Dienas otro daļu pavadīsim apskatot Karla pils muzeja kompleksu un izstaigāsim Luang Prabang pilsētu ar tās spožajiem tempļiem, nobaudīsim gardu kafiju kādā no autentiskajām kafejnīcām, lai uzņemtu enerģiju vakara cēlienam, kurā no Fousi kalna vērosim fantastisku saulrietu pār pilsētu un Mekongas upi.  Pēc tam apmeklēsim Luangprabangas nakts tirgu, kurā vietējie tirgojas ar dažnedažādiem mājražojumiem, ko izgatavojušas arī dažādās kalnu ciltis.

Nakts viesnīcā

4. diena

Šodien ceļamies ar pirmajiem gaiļiem un jau agri no rīta kāpjam uz "Le Grand Cruiser" kuģīša kurš mūs vedīs 9 stundu braucienā augšup pa Mekongas upi.
Dienu sāksim ar sātīgām brokastīm, vērojot mierpilno braucienu, un pirmā pietura būs Pak Ou ciemats, kas atrodas Nam Ou uper grīvā.
Šeit apmeklēsim noslēpumainās Tam Ting alas, bet, tuvojoties vēlai pēcpusdienai, piestāsim kalnu cilts ciematiņā, kurā apskatīsim to, kā vietējie ražo viskiju.
Upes kruīzs būs lielisks veids, kā aplūkot krāšņo dabu un laosiešu dzīvi uz upes.

Nakts viesnīcā

5. diena

Šis rīts sāksies ar ainavisku braucienu no Pakbengas pilsētiņas uz Khmu ciematiņu, kur pirmo dienas daļu pavadāsim iepazīstoties ar vietējo iedzīvotāju ikdienu.
Šeit atrodas gan skaisti meži, gan rīsu lauki, kuros strādā vietējie iedzīvotāji, gan mazas bambusa mājiņas, pie kurām bērnu čalām nav mitas.

Kham ciematiņā piedalīsimies ikdienas dzīvā un apgūsim rīsu mizošanas procesu, kā arī šī ciema tradicionālās paražas un to, kā atšķiras trīs lielākās etniskās grupas Laosā. Vakarpusē atgriezīsimies pilsētā un izstaigāsim Pakbengā ieliņas.

Nakts viesnīcā

6. diena

Šorīt, pirms došanās tālāk uz Laosas kalnaināko apgabalu Oudomxay, mēs piestāsim vietējā tirgū, lai nopirktu kādas reģionam raksturīgas uzkodas, lai mūsu brauciens būtu vietējo garšu pavadīts.
Ceļš uz noslēgto kalnu reģionu būs nelīdzens, bet reizē tas mums ļaus vēl vairāk iepazīt neskaitāmos kalnu ciematiņus, kuros dzīvo 23 etnisko minoritāšu grupas, kas ar patiesu smaidu mūs sagaidīs ikkatrā vietā, kur piestāsi un tieši tam mēs arī ļausimies - smaidiem, stāstiem un draudzībai, kas mūs pavadīs līdz pat Oudomxay pilsētiņai, kas ieskauta Nam Ou upes majestātiskajos krastos.
Šis ceļš uz kalnu reģionu būs kā no fotorāmīša.
Vakarā izpētīsim pilsētu un dosimies nobaudīt gardu maltīti.

Nakts viesnīcā

7. diena

Ar pirmajiem saules stariem sveiksim jaunu dienu, kāpsim laivā un brauksim uz mazu, gleznainu ciematiņu augšup par Nong Khiaw upi.
Tālāk dosimies ar kājām uz Tham Kand ciematu, kur saskaņā ar mītisko leģendu mīt "Naga" pūķis". Atraduši šo mistisko vietu, dosimies cauri rīsu laukiem uz Ban Na, Lao Loum, Huay Sen, Muang Ngoi ciematiņiem. 
Šajā vieglajā pārgājiena maršrutā varēsim izbaudīt patiesas kalnu ainavas, kuras papildinās vietējie ciematiņi.
Pēc pārgājiena nopeldēsimies Nam Ou upē un kāpsim laivās, lai atgrieztos Nong Khiaw pilsētā.

Nakts viesnīcā

8. diena

Rīta kafija un sakām ardievas kalniem! Mēs braucam uz Oudomxay pilsētu, no kuras pusdienlaikā kāpsim ātrgaitas vilcienā, kas divu stundu laikā mūs nogadās Vang Vieng pilsētiņā.
Iekārtosimies viesnīcā, atvilsim elpu un apskatīsim Tham Jang alas, bet saulrietā izbrauksim pa Nam Song upi ar laiviņu.

9. diena

Rītu sākam ar braucienu uz Vang Vieng piepilsētu, kur mūs jau gaida velosipēdi, ar kuriem brauksim cauri nebeidzamajiem rīsu laukiem, piestāsim ainaviskā skatupunktā un virzīsimies tālāk gar Nam Song upes ieleju līdz sasniegsim vietu, kur iesim nelielā pārgājienā uz Sudraba ziedu alu izpētīt tās stalagmītiem un stalaktītiem pildītās alas.
Pēc alas apskates ar velosipēdiem izbrauksim Houay San upes ieleju, kas mūs taisnā ceļā aizvedīs līdz pat sarkanajām klintīm, kuras noteikti vēlēsies nofotografēt.
Un dienas saldais ēdiens būs "zilās lagūnas”. Šeit mēs atpūtīsimies un baudīsim pusdienu pikniku, lai jau vēlā pēcpusdienā atgrieztos Vang Viengm, no kuras pusotras stundas braucienā ar ātrvilcienu sasniegsim Vjentjanas pilsētu.

Nakts viesnīcā

10. diena

Šorīt esam modušies lielākajā no Laosas pilsētām. Iedzīvotāju skaita ziņā tā ir aptuveni tikpat liela kā Rīga.
Šo dienu tad arī veltīsim iespaidīgākajiem arhitektūras brīnumiem, izstaigāsim pilsētas centru, kas pildīts ar unikāliem tempļiem, Budas statujām, arkām, pagodām un visām citām unikālajām ēkām.
Un, protams, noslēguma vakariņās baudīsim visizcilāko laosiešu maltīti.

Nakts viesnīcā

11. diena

Šodien lidojums uz Bankoku ir vakarā, kas nozīmē mums ir gana daudzl laika, lai izbaudītu brīvo laiku pilsētā, nopirktu suvenīrus un atpūstos.
Lidojums: Vientiane - Bankoka.

Nakts lidostā

12. diena

Lidojums: Bankoka - Helsinki - Rīga.
Vakarā esam mājās pilnu somu skaistu atmiņu un izlicu fotogrāfiju.

13. diena

14. diena

15. diena

Ieteicamo mantu saraksts

Mazā dienas mugursoma 10-20l

Sporta soma

auduma soma jeb duffle bag, vēlams ūdens izturīga

Pārgājiena apavi

universāli, vidēja augstuma - mēs izvēlamies tādus, kuri labi satur potīti, ūdensnecaurlaidīgi, elpojoši

Sporta apavi + čības, sandales

Gumijas čības vai sandales

siltam laikam, dušām, pludmalei, baseinam, kāju atpūtināšanai

Virsjaka

vēlams no GoreTex materiāla, bet der arī parastā jaka, kas ir ūdens atgrūdoša un vēja izturīga

Garās pārgājienu bikses

vēlams no elastīga materiāla, komfortablas, ātri žūstošas, der arī sporta legingi

Šorti

paredzēti karstākām dienām, ātri žūstoši

Sporta T-krekli (3-5 gab.)

viegli, komfortabli, ātri žūstoši, vēlams mikrošķiedras jeb poliestera auduma

Ērta sporta apakšveļa

Peldkostīms/peldbikses, dvielis

viegls sporta dvielis, mikrošķiedras auduma

Cepure

pret lietu un sauli

Pārgājienu zeķes (2-3 pāri)

specializētās pārgājienu zeķes, atbilsotšas sezonai, papildus var paņemt kompresijas zeķes vai getras, lai pēc pārgājiena vieglākas kājas

Saulesbrilles

Saules aizsargkrēms

vismaz SPF 30, vēlams SPF 50

Uzpildāma ūdens pudele

Aptieciņa

Sorbex/Smecta, Mezym Forte, Rennie, Ibumetin, Bepanthen un citi palīgi sev vien zināmām kaitēm (piem. alerģiju), iesakām paņemt pāris tabletes, nevis visu iepakojumu. Tulznu plāksteri.

Personīgās higiēnas lietas

zobupasta, zobubirste, WC papīrs, šampūns, lūpu balzams, mitrās salvetes, pēc iespējas mazākos iepakojumos

Līdzeklis pret insektiem

vai citronellas ēteriskā eļļa

Ausu aizbāžņi

nekad nevar zināt, kurš no grupas krāks vai ballēs līdz rītam

Powerbanka

ar ietilpību visamz 10000mAh

Foto

Tev vēl varētu patikt doties uz...

Aplūko vēl šos galamērķus pēc līdzīgiem parametriem.

background image background image

Iedvesmas stāsti

Atrodi iedvesmu nākamajam izaicinājumam un iegūsti padomus no ceļotājiem, kas to jau ir piedzīvojuši.

...